Korábbi cikkünkben már foglalkoztunk azzal, hogy az európai társadalmi erőviszonyok jelentősen átalakultak az elmúlt évszázadban. Ameddig a kontinensen élő zsidók létszáma jelentősen lecsökkent, addig a bevándorlásnak köszönhetően a muszlimok létszáma megnőtt. Egyik csoportot sem lehet egy monolit egységként kezelni, mivel az állandó véleménykülönbség belső megosztottságot eredményez. A töredezettség a mostani reakcióknál is a felszínre kerül. Az árnyalt megközelítés azonban nem túlzottan jellemző a többnyire populista, leegyszerűsítő üzenetekkel kampányoló szélsőjobboldali pártokra. A szervezetek gyakran egy egységként kezelik a különböző népcsoportokat is (megjegyzendő, hogy ez nem csak rájuk jellemző vonás a politikai életben).
A szélsőjobboldali eszmék terjedése emelkedő pályán van Európában, különösen Nyugat-Európában élveznek egyre nagyobb támogatottságot a hasonló pártok a választók körében.
Az elmúlt egy évszázadban azonban nemcsak a zsidó-muszlim lakossági arányok tolódtak el a kontinensen, hanem a jobboldali szélsőségesek üzenetei is.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!