Portfolio signature

Megoldódhat idén a migrációs válság és a médiaszabadság kérdése Európában?

Portfolio
2023. január elsejével Svédország vette át az Európai Uniós soros elnökségét Csehországtól. A hat hónapos svéd elnökség bővelkedni fog tennivalókban, mivel a Covid és az Ukrajnában zajló háború erősen felforgatta az előzetes várakozásokat, így sok megoldandó feladat maradt az uniós ciklus vége felé is. A Politico részletesen végig vette, hogy milyen kihívásokkal kell majd szembenéznie a mostani elnökségnek. Ezek közül kiemelkedik az ukrajnai helyzet, a menekültügyi reform, a közlekedési hálózat összekapcsolása, az Euro 7 károsanyag-kibocsátási szabványok, az európai egészségügyi adattér, az általános gyógyszerészeti jogszabályok felülvizsgálata és a médiaszabadság megerősítése.

Az ötéves uniós választási ciklus ezen késői szakaszában normál esetben az új szakpolitikai javaslatok túlnyomó többsége már megérkezik az uniós végrehajtó hatalomtól, és már megkezdődik a jogalkotás is. Most azonban, amikor a következő európai választásokig már csak másfél év van hátra ez nem így van.

Az elmúlt években az unió figyelmét COVID, majd az ukrajnai háború kötötte le, így a jogalkotási menetrend erősen lemaradt, és még több jelentős szakpolitikai csomag van, amivel nem sikerült időben dűlőre jutni.

Ahhoz, hogy a 2024-es uniós választások előtt legyen bármi a fennmaradó ügyek kezelésére, a svédeknek el kell kezdeniük foglalkozniuk ezekkel, vagy megkockáztatják, hogy egy lehetetlenül nagy halom befejezetlen ügyet hagynak a választásokig hátralévő időszakban a két hátralévő soros elnöknek, Spanyolországnak és Belgiumnak.

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés