Csökkenő számú monarchiák
Egészen az I. világháborúig Európa nagy többségét monarchiák uralták, a nagyobb országok közül egyedül Franciaország volt köztársaság. Az I. világháború vége aztán sok országban a monarchiák bukását okozta, továbbá a korábbi nagy birodalmak helyén számos kisebb állam is létrejött, amelyek többnyire köztársasági államformát nyertek.
Az I. világháború elhozta az utolsó európai császárok bukását: megszűnt a Német Császárság, lemondott az utolsó Habsburg-uralkodó, a bolsevikok kivégezték az utolsó orosz cárt, és 1922-ben az utolsó török szultán, VI. Mehmed is lemondott a trónról.
Köztársaságként jött létre újonnan Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország vagy éppen Csehszlovákia. Magyarországon egy rövid köztársasági, majd tanácsköztársasági periódus után visszaállt ugyan a királyság, de már király nélkül, kormányzóval az államfői poszton.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!