Véget nem érő polgárháború
A több mint tíz éve tartó szíriai polgárháború napjaink egyik legsúlyosabb és legtöbb életet követelő háborús konfliktusa. Az elmúlt évtizedben több mint 600 ezer ember vesztette életét, és több mint 6 és fél millióan hagyták el az országot. A szír menekültek többsége a szomszédos országokban – Jordániában, Libanonban és Törökországban – tartózkodik menekülttáborokban, de több százezren keltek útra Európa felé is, előidézve a 2015-ös menekültválságot.
A szíriai polgárháború az „arab tavasz” néven ismert felkeléssorozat részeként indult 2011. március 15-én, azután, hogy Tunéziában és Egyiptomban a felkelők már elzavarták az ottani, évtizedek óta hatalmon lévő diktátorokat. Szíria elnöke, Bassár el-Aszad 2000 óta irányította az országot, miután meghalt apja, aki 1971-től ült az elnöki székben. Az Aszad-dinasztia tehát idestova fél évszázada vezeti a közel-keleti arab országot.
Aszad uralma sokáig kötélen táncolt, mígnem a Vlagyimir Putyin vezette Oroszország 2015 szeptemberétől nagyrészt légicsapásokkal be nem avatkozott a konfliktusba a diktátor mellett.
Ezekkel a témákkal foglalkozunk kiemelten cikkünkben
- Már tíz éve tart a véget nem érő polgárháború Szíriában
- Bassár el-Aszad szír elnököt Putyin aktív támogatása mentette meg
- A korábban pária Aszad egyre szalonképesebbé válik a térség arab országai körében
- Az Egyesült Államok egyelőre nem tágít, nem támogatja Aszadot
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!