Huawei, Tiktok és még sokan mások
Donald Trump elnök még a 2016-os választási kampánya során kezdte el támadni Kínát, mivel úgy látta, hogy az ázsiai ország számos területen unfair kereskedelmi és gazdasági előnyre tett szert az Egyesült Államokkal szemben. 2018-ban aztán tettlegességig fajult a dolog: Trump elnök több milliárd dollárnyi kínai árucikkre vetett ki büntetővámot, melyre Kína rövidesen hasonló intézkedésekkel válaszolt. Trump elnöksége alatt eddig az Egyesült Államok 550 milliárd dollárnyi kínai árura, a Kína 185 milliárd dollárnyi amerikai árura vetett ki büntetővámot.
A Kínával való „hidegháborúnak” van egy érdekes mellékszála is, ami a technológiai fronton zajlik és talán sokkal közvetlenebb és durvább, mint a vámokkal való dobálózás. Az Egyesült Államok Trump elnökségének második felében számos vállalatot teljes egészében ellehetetlenített az Egyesült Államokban való működéstől és jelentősen rontották a működési kilátásaikat a nemzetközi piacon is.
Az alapvető tézis az Egyesült Államok részéről az, hogy a kínai techcégek veszélyt jelentenek Amerika nemzetbiztonságára, hiszen Kína bármikor arra kötelezheti őket, hogy kémkedjenek a kínai szoftverek és hardverek felhasználói után. A cégek szinte minden esetben azzal védekeznek, hogy semmilyen adatot nem továbbítanak Kínába, de érvelésük nem hatotta meg az Egyesült Államokat.
A cikk tartalma:
- Sorra verte szét a kínai techcégeket Amerika
- Erőtlen a kínai ellencsapás
- Folytatja a háborút Joe Biden?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!