Amerikai pénzügyminiszter: Trump nem fogja megmenteni a piacokat
Gazdaság

Amerikai pénzügyminiszter: Trump nem fogja megmenteni a piacokat

Portfolio
Erős üzenetet küldött az amerikai pénzügyminiszter a piacoknak. Véget ért az az időszak, amikor a kormányzati költések támogatják a növekedést. Egy átmeneti, kijózanító időszak után ezt a magánszektornak kell megtennie. Ez arra enged következtetni, hogy egyelőre a részvénypiacok esése nem zavarja az amerikai elnököt. Most elsősorban a költségvetés rendbetételére koncentrálnak, ezáltal a kötvénypiaci hozamok csökkentésére.

A pénzügyminiszter, Scott Bessent arra figyelmeztetett, hogy az amerikai gazdaság némi zavarokat tapasztalhat, mivel a Trump-kormányzat a növekedés alapját a kormányzati kiadások helyett a magánszektorra helyezi át.

„Lehetséges, hogy az általunk örökölt gazdaság kezd egy kicsit megbillenni? Persze” – mondta Bessent pénteken a CNBC-nek adott interjújában. „Nézze, természetes kiigazítás fog bekövetkezni, ahogy eltávolodunk a közkiadásoktól.”

Számos gazdasági mutató lassulást jelez, egy kulcsfontosságú ipari termelési index például márciusban a stagnálás felé hajlott, miközben a fogyasztói bizalom csökkent. Bessent szerint a Biden-kormányzat alatti gazdasági növekedést mesterségesen támogatták a kormányzati kiadások.

„A piac és a gazdaság egyszerűen rászokott, függővé vált ettől a kormányzati költekezéstől” – mondta Bessent. „Egyfajta méregtelenítési időszak következik.”

Amikor arról kérdezték, hogy Donald Trump elnök módosítaná-e politikáját a tőzsde támogatása érdekében, a pénzügyminiszter azt válaszolta, hogy

nincs olyan Trump-féle „put”, amiről a részvénypiaci elemzők beszélnek.

„Nincs put opció” – mondta. „A Trump-féle ‘call’ az, hogy ha jó politikát folytatunk, akkor a piacok emelkedni fognak.”

Címlapkép forrása: Shutterstock

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Holdblog

A Fogtündér is megszorít

Cudarul alakul a tejfogpiac az elmúlt időszakban, a Fogtündér sem kerülhette el a gazdasági viharokat, zsinórban második éve csökken a kiesett fogakért járó juttatás. Pedig... The post A Fogt

Holdblog

Trump a hüttében

Három vendég, három téma: Móricz Dániellel piaci, Mlinárik Mártonnal ingatlanpiaci őrületet, Kovács Szilárddal pedig amerikai gazdaságot elemzünk. Jó szórakozást! Milyen platformokon talá

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Trump háta mögött Ursula von der Leyen kiszervezte az Egyesült Államok mögül a világot
Portfolio Retail Day 2025
2025. április 2.
Biztosítás 2025
2025. március 4.
Agrárium 2025
2025. március 19.
Portfolio Construction Industry 2025
2025. március 27.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Díjmentes online előadás

Limit, Stop, vagy Piaci? Megbízások, amikkel nem lősz mellé!

Ismerd meg a tőzsdei megbízások világát, és tanulj meg profin navigálni a piacokon!

Díjmentes előadás

Divat vagy okosság? ETF-ek és a passzív befektetések világa

Fedezd fel az ETF-ek izgalmas világát, és tudd meg, miért válhatnak a befektetők kedvenceivé!

Ez is érdekelhet