Trump döntése után máris megváltozott a Google Maps világtérképe
A hét elején a Google Maps az Egyesült Államokban és világszerte frissítette térképeit, követve, hogy Donald Trump elnök közelmúltbeli rendeletei után az illetékes testület módosította két földrajzi egység nevét is. A változtatások a Mexikói-öböl megjelölését és az Alaszka állambeli, régi-új elnevezésű McKinley-hegyet érintik, amelyet Barack Obama korábbi elnök 2015-ben nevezett át Denali-hegyre, a régió őslakosainak tiszteletére.
A vállalat hétfői közleményében kifejtette:
Az Egyesült Államokban a Mapset használó emberek 'Gulf of America' (Amerikai-öböl), a Mexikóban élők pedig 'Gulf of Mexico' (Mexikói-öböl) nevet fognak látni. Mindenki más mindkét nevet látni fogja.
![mexikoi-obol-amerikai-obol](https://pcdn.hu/articles/images-xs/m/e/x/mexikoi-obol-amerikai-obol-732619.jpg)
Ahogyan beszámoltunk róla, a Fehér Ház kitiltotta az AP riporterét Donald Trump amerikai elnök egyik, Ovális Irodában tartott rendezvényéről, miután Trump rendelete ellenére az AP elsősorban még mindig a Mexikói-öböl elnevezést használja tudósításaiban. Az AP munkatársainak kiadott javaslat szerint a Mexikói-öböl elnevezés több mint 400 éves múltra tekint vissza, globális médiumként pedig az eredeti nevet fogják használni – bár utalni fognak Trump új névadására is, amely egyébként kizárólag az Egyesült Államokban érvényes. A legtöbb hírügynökség, köztük a Reuters, továbbra is a Mexikói-öböl elnevezést használja.
Szintén megírtuk, hogy a Mexikói-öböl szimbolikus átnevezésével az amerikai emberek kevesebb mint harmada ért egyet, több mint felük pedig elutasítja az Amerika-öbölre történő átkeresztelést.
A névváltoztatás hullámai a Google-ben
Korábbi írásunkban már részletesen bemutattuk a Google Trends alapjait, a Google Trends használatának főbb tudnivalóit, és összefoglaltuk, pontosan hogyan kell értelmezni a Google Trends grafikonjainak adatait, és a program "Jelenleg felkapott" aloldalát ahhoz, hogy megtudjuk, mik a legnépszerűbb témák, hírek a világban és Magyarországon.
A közelmúltban bemutattuk, hogy a több ezer turista evakuálását okozó Szantorini-szigetén észlelt földrengések mennyire foglalkoztatták az internetezőket, legutóbbi írásainkban pedig annak jártunk utána, hogy a Trump által kirobbantott vámháború milyen hullámokat vetett az interneten, valamint megnéztük az idei Super Bowl iránti internetes érdeklődés alakulását is.
A GOOGLE MAPS VÁLTOZÁSAKOR, FEBRUÁR 11-ÉN AZ EGYESÜLT ÁLLAMOK LEGFELKAPOTTABB INTERNETES KERESÉSEI KÖZÖTT IS A CSÚCSON ÁLLT A GOOGLE TÉRKÉPE IRÁNTI ÉRDEKLŐDÉS.
A trend szerinti bontásban nem meglepő módon ott volt többek között a Mexikói-öböl iránti érdeklődés is.
![google-maps-trending-február-11](https://pcdn.hu/articles/images-xs/g/o/o/google-maps-trending-februar-11-732571.jpg)
A "google maps" és a "map" keresési kifejezéseket, valamint a "Google Térkép" és "Mexikói-öböl (Amerikai-öböl)" témákat nézve
jól látható a hét eleji együtt mozgás, kiemelkedés.
![google-maps-Egyesült-Államok-elmúlt-30-nap](https://pcdn.hu/articles/images-xs/g/o/o/google-maps-egyesult-allamok-elmult-30-nap-732573.jpg)
Az internetes kereséseket világszerte vizsgálva szintén az érdeklődés együtes megugrása látszik
a "google maps" keresési kifejezés, valamint a "Google Térkép" és "Mexikói-öböl (Amerikai-öböl)" témák esetében.
![google-maps-világszerte-elmúlt-30-nap](https://pcdn.hu/articles/images-xs/g/o/o/google-maps-vilagszerte-elmult-30-nap-732575.jpg)
A "Mexikói-öböl (Amerikai-öböl)" téma iránti relatív érdeklődés nem meglepő módon Mexikóban és az Amerikai Egyesült Államokban volt a legnagyobb az elmúlt 30 napban. A két leginkább érintett országot a szintén amerikai Venezuela és Kanada, valamint az európai Norvégia követi.
![google-maps-világszerte-elmúlt-30-nap-térkép](https://pcdn.hu/articles/images-xs/g/o/o/google-maps-vilagszerte-elmult-30-nap-terkep-732577.jpg)
A cikket aGoogletámogatta.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images