Karácsony Gergely azt írta: a budapestiek birtokba vennék már az új telküket, Rákosrendezőt. Százszámra érkeznek a felajánlások, jelentkezések a titkárságára, sokan jönnének segíteni a takarításban, mások pénzt is felajánlanának a vételárra. A főpolgármester ezt megköszönte, és jelezte, hogy pénzt nem fogadnak el, mert azt már befizették a budapestiek adó formájában, "most éppen a kormány tartja magánál jogellenesen jó részét, de visszaköveteljük, ami visszajár Budapestnek".
Bejegyzése szerint a takarításban viszont jól jön majd a segítség; meg fogják találni a módját, hogy aki akar, részt vehessen a közösségi akcióban. "Lehet miniszter vagy fővárosi Fidesz-frakcióvezető is akár..." - fogalmazott. Kiemelte, hogy az állam által évtizedekig elhanyagolt terület kitakarítása nem lesz kis feladat, nem is megy majd egyik napról a másikra.
"Rögtön szembe is jön az első kérdés: kié a szemét, hova vigyük majd vissza, amit összeszedünk?
vetette fel.Hozzátette, hogy a hatályos jogszabályok világosak: a szennyező fizet, övé a felelősség.
"Nem bonyolult. A területen található alighanem a legnagyobb szemétkupac, a leégett Budapest Sportcsarnok törmeléke, amit a kormány még 1999-ben jó ötletnek tartott Rákosrendezőn letenni. Történetesen akkor ugyanaz volt a miniszterelnök, mint most. Azóta se nyúltak hozzá" - írta Karácsony Gergely.
Vagyis ez bizony a kormány szemete, a kabinet helyeztette oda, egy állami területre, a törvény pedig kimondja a főpolgármester bejegyzése szerint, hogy
a hulladék eredeti tulajdonosa és az átvevő birtokos egyetemlegesen felelős a hulladékkezelésért.
"A tulajdonos az állam, az átvevő birtokos az állam. Ez az állam szemete. Ők nem szedték össze, mi össze fogjuk szedni. De hova vigyük? Nyilván a tulajdonosnak kell átadni, ez következik a törvényből. Hol történne meg ez az átadás? Vigyük föl a Karmelitához? Tegyük az építésügyi minisztérium elé? Jó nagy kupac lesz..." - olvasható a bejegyzésben.
Címlapkép forrása: AKOS STILLER