Veszélyjelzésükben azt írták, szerda estétől, éjféltől elsősorban a középső országrészben, kisebb valószínűséggel a Dunántúlon alakulhat ki vegyes csapadék.
Éjféltől a csapadék a Duna-Tisza közén ónos eső formájában hullhat, az Északi-középhegység térségében havazás is valószínű, majd hajnaltól a havazás délnyugat felől lassan fagyott esőbe, ónos esőbe válthat a nap folyamán.
Azt írják, a ciklon előoldalára kerülünk, így erőre kap a délies szél, amely enyhe levegőt szállít fölénk. Az, hogy milyen gyorsan tud mozgásba lendülni a levegő, a melegedési folyamat milyen ütemben zajlik le, bizonytalan. Mindenesetre az ónos esőnek megvan az esélye, nagyobb mennyiség az Északi-középhegységben valószínű, ugyanakkor ott várhatóan havazással kezdődik a csapadékhullás, és csak utána vált át fokozatosan fagyott esőbe, ónos esőbe, végül esőbe a csapadékforma.
Napközben dél felől az ónos eső egyre inkább esőbe válthat, az Északi-középhegység és az Észak-Alföld egyes részein tartósan ködös, párás maradhat az idő.
A meteorológiai szolgálat ezért
csütörtökre Nógrád és Heves vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, itt többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 millimétert.
Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest és Bács-Kiskun vármegyékre pedig elsőfokú figyelmeztetést adtak ki gyenge ónos eső veszélye miatt csütörtökre.
Címlapkép forrása: HungaroMet