A Malaysia Airlines légitársaság MH370-es számú járata 239 emberrel a fedélzetén 2014. március 8-án tűnt el a Kuala Lumpurból Pekingbe tartó úton.
A gép után több kutatás is folyt gyakorlatilag eredménytelenül, megerősítetten csak egyes szárnydarabjait találták meg, amelyeket afrikai, illetve indiai-óceáni szigetekre sodort a víz.
Először Malajzia Ausztráliával és Kínával közösen finanszírozta azt a 143 millió dollárt felemésztő kutatást, amely két éven át 2017 januárjáig folyt az Indiai-óceán déli részének egy 120 ezer négyzetkilométeres területén, Ausztráliától nyugatra, mert műholdas adatok arra utaltak, hogy a gép valószínűleg ott zuhant le. A nyomozás során a gép transzpondere által leadott jelekre nem lehetett támaszkodni, mert az az út elejét leszámítva ki volt kapcsolva.
Két további kutatást végzett 2018-ban az Ocean Infinity egy 112 ezer négyzetkilométeres területen azzal a feltétellel, hogy csak abban az esetben kérnek pénzt a szolgáltatásért, ha a gép nyomára akadnak. Ez a terület a korábban átvizsgálttól északra volt.
Most is a Ocean Infinity ajánlkozott ismét azzal a feltétellel, hogy csak abban az esetben kérnek pénzt, 70 millió dollárt, ha megtalálják a gépet - közölte sajtótájékoztatóján a malajziai miniszter, Anthony Loke.
Ha megkötik a 18 hónapos időtartamra szóló megállapodást, akkor az Ocean Infinity által átvizsgálandó terület ugyanaz lesz, mint a korábbi, kiegészítve egy 15 ezer négyzetkilométeres résszel - tette hozzá.
Címlapkép forrása: Shutterstock