Szemfüles fiatalok olyan mesterséges intelligenciára épülő alkalmazást kerestek a minap a hazai MI-felhasználókat tömörítő Facebook-csoportban, ami segítené őket az állásinterjúkon megfelelő hanghordozással és testbeszéddel a megfelelő válaszokat adni. A mesterséges intelligencia (MI) jelentősen átalakítja az állásinterjúk folyamatát mind a toborzó cégek, mind a pályázók szempontjából.
Az MI-alapú rendszerek képesek gyorsan átnézni a jelentkezéseket, és azonosítani azokat a jelölteket, akik leginkább megfelelnek az elvárásoknak kulcsszavas keresés és a tapasztalatoknál feltüntetett adatok elemzése révén. Az olyan feladatok, mint az interjúk ütemezése - és akár szervezése -, szintén automatikusan kezelhető MI-eszközökkel, például chatbotokkal.
A jól programozott MI-rendszerek segíthetnek az emberi előítéletek torzító káros és hatásainak kiszűrésében, mert képesek arra, hogy kizárólag a releváns skillekre és tapasztalatokra összpontosítanak. Észlelésüket - ellentétben az emberi interjúztatókkal - nem befolyásolja a rassz, a nem vagy éppen a pályázók életkora.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Miként alakulhat át a toborzás?
- Mennyire változnak meg az állásinterjúk?
- Milyen kockázatai lehetnek a rendszereknek?
- Hogyan kell erre készülniük a munkavállalóknak?
- Milyen hátrányai vannak az avataroknak?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!