Donald Trump elnökké választása óta a kötvényhozamok emelkedésének egyik fő oka - a várható fiskális lazításon túl - a bevezetendő vámok. A piac félelme az, hogy a vámok hatására az infláció emelkedik.
Azonban érdemes alaposabban is megnézni, hogy vajon ez így van-e. Ha esetleg arra jutunk, hogy mégsem akkora a vámok inflációs hatása, mint ahogy sejtettük, akkor akár egy jó kereskedési ötlet is kipottyanhat ebből, hiszen ez azt jelentené, hogy túl magasak az amerikai kötvényhozamok.
Természetesen előrebocsájtjuk azt, hogy a ténylegesen kivetendő vámok ismerete nélkül csak elméleti fejtegetésre van lehetőség. Trump kampányígérete az volt, hogy Kínára 60%-os vámot, míg mindenki másra 10, vagy 20%-os vámot vet ki. Azonban az első elnöki ciklusa alapján tudjuk, hogy Trump hajlamos a kompromisszumra, ráadásul ezen a ponton még azt sem tudjuk, hogy az egyes országok hogyan reagálnának a kivetett vámokra. Emiatt pedig számszerűsíteni a pontos hatásokat még lehetetlen.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- A befektetőket foglalkoztató egyik legfontosabb kérdés, hogy mekkora inflációs hatása lesz a vámoknak
- De mi van akkor, ha nem is az inflációs hatásra kell koncentrálni, hanem egészen másra.
- Ha érvelésünk helyes, akkor lehet, hogy az amerikai 10 éves hozam rossz helyen van, ez pedig éppen egy lesajnált részvénypiaci szegmensben okozhat kellemes meglepetést.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!