Az elmúlt hónapok legfontosabb kérdése volt, hogy ki lesz az Amerikai Egyesült Államok következő elnöke. Ez mozgatta hosszú időn keresztül a piacokat is. Emlékezzünk csak vissza az első elnökválasztási vitára, ahol Trump fölényes győzelmet aratott Biden felett. A vitát követően a kisebb részvényeket tartalmazó Russel 2000 index nagyot emelkedett, míg a technológia túlsúlyos Nasdaq 100 index küszködött ezen idő alatt. De jó példa az elnökválasztás éjszakája és másnapja, amikor a Russel 2000 érdemben felülteljesítette a Nasdaq 100-at is.
Most, hogy az elnök személye már nem kérdés többé, akár azt is hihetnénk, hogy az irány egyértelmű a piacokon, de valójában ez nem teljesen így van. Elég, ha csak azt nézzük, hogy az S&P 500-on kivül a két másik sokat követett amerikai index a Nasdaq 100 és a Russel 2000 lényegében nem ment semerre nyár óta. Ez azt sugallja - főleg a Nasdaq 100 esetében -, hogy azok a növekedési motorok, amelyek eddig támogatták a részvénypiacok szárnyalását, kimerülőben vannak és egyelőre nincs olyan új impulzus, ami ezt képes lenne helyettesíteni.
Ez különösen érdekes annak fényében, hogy Donald Trump fölényes győzelemmel nyerte az elnökválasztást és a republikánusoké lett a Szenátus és a Képviselház is, az új elnök lényegében teljes felhatalmazást kapott arra, hogy megvalósítsa a programját. Ez pedig lényegében magas vámokat, egy újabb kereskedelmi háborút, alacsonyabb vállalati és személyi jövedelemadókat, az egészségügyi kiadások csökkentését, a hadi kiadások növelését, valamint az állami hatékonyság javítását jelentené.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!