A 25 éves múltra visszatekintő tudományos világkonferencia idén ismét Budapestet választotta helyszínéül, ez így van minden második alkalommal. A fórumot azzal a céllal alapították 1999-ben, hogy legyen egy olyan találkozója a politikai döntéshozóknak, a tudományos szakembereknek és a vállalati szférának is, ahol meg tudják beszélni a tudomány, a politika és az innováció összefüggésrendszerének aktuális kérdéseit - mondta Bódis László.
Az esemény központi témája a tudomány és politika közös szerepe az éghajlatváltozás, a mesterséges intelligencia térnyerése és más globális problémák megoldásában.
Magyarország álláspontja is az, hogy a kutatás, a tudomány, az innováció egy stratégiailag kiemelt ágazat - monda a helyettes államtitkár.
Éppen tavaly fogadta el az Országgyűlés a kormány javaslatára a Neumann János Programot, amiben azt rögzítjük, hogy Magyarországot egy tudásközpontnak képzeljük el, és a víziónk, hogy a tudástermelő rendszerek, a tudáságazatok meghatározó szerepet játszanak.
Nagy kihívás ugyanakkor, hogy miként tudjuk ezeket a tudományos eredményeket átfordítani valóságos megoldásokká, termékekké, szolgáltatásokká.
A World Science Forum egy meghívásos rendezvény sok száz külföldi, illetve hazai döntéshozó, tudós, intézetvezető vesz részt rajta. A fórumhoz kapcsolódó Science Expo keretében azonban a nagyközönség számára is bemutatkoznak Magyarország legújabb kutatási és innovációs eredményei. Itt csütörtök délelőtt lesz a megnyitó. Onnantól egészen szombat kora délutánig bárki ingyenesen látogathatja a Szépművészeti Múzeumban a seregszemlét.
az expót szombat délután Krausz Ferenc Nobel-díjas professzor előadása fogja zárni.
A műsor már meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcasten, a többi nagy podcast platformon, és itt, a cikkbe ágyazott lejátszóban is 20:02 perctől, vagy a negyedik jelölőre kattintva.
A cikk és a podcast a Nemzeti Innovációs Ügynökség támogatásával jelent meg.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images