A nyertes projektek 84 százaléka egyetemekkel és kutatóintézetekkel együttműködésben valósul meg, és olyan innovációkat tartalmaz, mint robotsebészeti technológiák fejlesztése, allergének kiszűrésére alkalmas élelmiszeripari megoldások, valamint az akkumulátorgyártás során keletkező szennyvíz újrahasznosítása.
A támogatott projektek a Neumann János-program céljainak megfelelően gazdasági növekedést és a magyar emberek mindennapjait segítő innovációkat hoznak.
A pályázati források közel fele a digitális átállás, egyharmada a zöld átállás, míg 15 százaléka az egészséges élet területén hoz új megoldásokat.
Emellett Hankó Balázs beszélt az új gazdaságpolitikai akciótervről, amely célul tűzte ki a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) fejlesztését és az innovációs aktivitás növelését, hogy 2030-ra minden második kkv aktívan innováljon. A miniszter kiemelte, hogy
az innovatív vállalkozások 31 százalékkal magasabb bért fizetnek, hatékonyabbak és több munkahelyet teremtenek, ezzel hozzájárulva Magyarország innovációs teljesítményének javításához.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio