Megdöbbentő rekord született Japánban, 130 éve nem volt ilyen természeti jelenség
Gazdaság

Megdöbbentő rekord született Japánban, 130 éve nem volt ilyen természeti jelenség

Portfolio
A Japánban található Fudzsi-hegy szokatlanul sokáig hómentes idén, ami aggodalomra ad okot a klímaváltozás hatásai miatt - írta a CNN.

Japán ikonikus hegye, a Fudzsi november elejéhez közeledve még mindig hómentes,

ami az elmúlt 130 év feljegyzései alapján a legkésőbbi időpont a hótakaró megjelenésére.

Ez a szokatlan jelenség komoly aggodalmakat vet fel az éghajlatváltozás hatásaival kapcsolatban az ország egyik legkedveltebb nevezetessége kapcsán.

Általában október elejére már hó borítja Japán legmagasabb hegyének csúcsát, jelezve a tél közeledtét és a nyári hegymászószezon végét. Idén azonban a hegy továbbra is csupasz, megdöntve a korábbi, 1955-ben és 2016-ban felállított október 26-i rekordot.

Shinichi Yanagi, a Kofu-i meteorológiai hivatal szakértője a CNN-nek nyilatkozva elmondta:

Mivel Japánban nyár óta magas maradt a hőmérséklet, és mivel esett az eső, nem esett hó.

A szokatlan jelenség hátterében a rekordmeleg nyár és ősz áll. Japánban idén mérték a legmelegebb nyarat a statisztikák 1898-as kezdete óta. A júniustól augusztusig tartó időszak átlaghőmérséklete 1,76 Celsius-fokkal haladta meg a normális értéket, ami jelentősen meghaladta a 2010-es korábbi rekordot.

Az ősz folyamán is szokatlanul meleg maradt az idő Japánban. Október első hetében legalább 74 városban mértek 30 Celsius-fokos vagy annál magasabb hőmérsékletet. A Climate Central nonprofit kutatócsoport elemzése szerint a Japánban tapasztalt szokatlan októberi hőség háromszor valószínűbbé vált az éghajlati válság miatt.

A Fudzsi-hegyen később lehulló hó aggasztó jel lehet a jövőre nézve. A melegebb telek hatással lehetnek a hóviszonyokra, a turizmusra, a helyi gazdaságra, az élelmiszer- és vízellátásra, sőt még az allergiára is.

A 3776 méter magas Fudzsi-hegy, amely az UNESCO Világörökség része, évente látogatók millióit vonzza. Az elmúlt években a túlzott turizmus problémákat okozott, ezért júliusban a hatóságok idegenforgalmi adót vezettek be és új szabályokat léptettek életbe a tömegek kezelése érdekében.

A globális felmelegedés hatásai nem korlátozódnak Japánra. Az idei nyár már második éve döntötte meg a globális melegrekordokat, és 2024 várhatóan a történelem legmelegebb éve lesz. A tudósok régóta figyelmeztetnek arra, hogy a világnak az iparosodás előtti szinthez képest 1,5 fokra kell korlátoznia a globális felmelegedést a legsúlyosabb következmények elkerülése érdekében.

Címlapkép forrása: David Mareuil/Anadolu via Getty Images

MNB Intézet

Pénz, igazságosság és felelősség

A közgazdaságtan alapkérdése, hogy vajon mindig csak a saját érdekeinket követjük-e önző módon, és másnak csak addig segítünk, amíg abban hasznunkat látjuk. Egy érdekes kísérlet segíth

Tematikus PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Trump vagy Harris lesz az új amerikai elnök? – Hogy érinti ez a befektetéseinket?
Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Kereskedés a magyar piacon kezdőknek

Minden, amit a hazai parkettre lépés előtt tudni érdemes.

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Opening event for the project EUYOU – 1st BRUXINFO Day
2024. november 8.
Digital Transformation 2024
2024. november 14.
Banking Technology 2024
2024. november 5.
HR (R)Evolution 2024 - Powered by Prohuman & Pénzcentrum
2024. november 13.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet