Három éven keresztül évente minimum 1%-pontos bértehercsökkentést kér a kormánytól a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége, ha jelentős mértékben, 12%-kal kell növelni a minimálbért, ahogy az a Nemzetgazdasági Minisztérium terveiben szerepel. A gyáriparosok hétfőn kiadott közleménye szerint ez "jelentősen meghaladná a vállalati szektor (elsősorban az exportra termelő vagy belföldön erős importversenynek kitett) költségviselő képességét". Szerintük a gyors béremelés
veszélyeztetné a munkahelyeket, valamint gyorsítaná az inflációt és rontaná a forint árfolyamát.
A múlt héten Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter tárgyalóasztalhoz ült a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának tagjaival. A nemzetgazdasági miniszter a munkaadói és munkavállalói szervezetekkel folytatott többórás megbeszélésen hangsúlyozta, reális, hogy 2028. január 1-től bruttó 1 millió forint legyen az átlagbér és 1000 euró a minimálbér. Ehhez a következő években jelentős gazdasági változásokra van szükség. A minisztérium akkori közleménye szerint "a gazdaság fokozott bővülésének köszönhetően a költségvetés helyzete a következő években tovább fog javulni. Ez a folyamat megnyitja a lehetőségét annak, hogy a munkaadói adóterhek a következő években tovább csökkenjenek, ezáltal az adóék is alacsonyabb szintre csökkenhessen".
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!