Portfolio signature

Sorjáznak a fontos közlések, kemény napok várnak a forintra

A múlt héten a magyar és amerikai inflációs adatok mozgatták meg a forintot, és a megpróbáltatásoknak még nem lesz vége: kamatdöntő ülést tart az Európai Központi Bank, kiderül, milyen állapotban van a kínai gazdaság, valamint az amerikai költségvetési helyzetről is képet kapunk.
Több elemzői kerekasztalbeszélgetéssel, közgazdász eszmecserével is készülünk az október 17-i gazdasági csúcskonferenciánkon. Még nem késő regisztrálni!

Az előző hét legfontosabb eseménye volt, hogy a friss adatok szerint az Egyesült Államokban a szeptemberi infláció éves alapon 2,4%-kal nőtt, kissé meghaladva a várakozásokat (2,3%), miközben a maginfláció 3,3%-ra gyorsult. Emellett az új munkanélküli segélykérelmek száma is jelentősen nőtt, ami részben a hurrikánhatásnak tudható be. A gazdasági adatok alapján a kamatcsökkentési várakozások mérséklődtek, és

egyre inkább elképzelhető, hogy a Fed a következő ülésén nem fog kamatot csökkenteni, hanem inkább szünetelteti a ciklust.

Itthonról fontos jelzés volt, hogy szeptemberben az infláció 3%-ra csökkent, elérve a jegybanki célt, ami főként az üzemanyagárak mérséklődésének köszönhető. Az élelmiszerárak azonban havi alapon 1%-kal emelkedtek, így a lakosság még mindig érzékelhetett drágulást a mindennapi bevásárlások során. A maginfláció viszont 4,8%-ra nőtt, de ez elsősorban bázishatás következménye.

Amire választ kaphat cikkünkben:

  • Milyen magyarországi adatközlésekre figyelünk?
  • Ezek a külföldi statisztikák mozgathatják meg a piacot

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés