Az elmúlt években vezérigazgatók és üzleti vezetők tízezrei osztották meg gondolataikat a munka és a magánélet egyensúlyával kapcsolatban. Konferenciák, szakmai workshopok, vezetői tréningek, belső stratégiaalkotási megbeszélések tömkelege szólt róla. A nők munkahelyi egyenjogúsága és a környezetvédelmi kérdések után a vállalati felelősségvállalási (CSR) projektek kiemelten népszerű témájává vált. Sok multinacionális cégnél belső csapatok, PR-osok, HR-esek kezdtek foglalkozni vele. Rövid, majd egyre hosszabb távú kezdeményezések indultak, belső kommunikációs kampányok futottak és futnak jelenleg is e tárgykörben.
Míg azonban egyes vezetők szerint rendkívül fontos a munka-magánélet egyensúlyának kialakítása és megőrzése, más vezérigazgatók kifejezetten gyűlölik a kifejezést, sőt, hazugságnak, álproblémának nevezik.
Jeff Bezos, az Amazon alapítója már 2018-ban rámutatott: egyensúly helyett harmóniára kell törekedni a munka és a magánélet összeegyeztetésében. Ha valaki boldognak érzi magát otthon, akkor az energiát ad és produktívabbá teszi a munkahelyén is, és ez fordítva is igaz. A munkát és a magánéletet nem mint egymást gyengítő, hanem mint egymást erősítő területeket kell elképzelnünk.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!