A 20. század forradalma
A 20. század folyamán az emberek várható élettartama extrém mértékben nőtt. A fejlett országokban átlagosan 30 évvel nőtt a születéskor várható élettartam, ami kiemelkedő eredmény. A szerzők hangsúlyozzák, hogy ez a növekedés nagyrészt a közegészségügyi és orvosi fejlődéseknek köszönhető, beleértve a fertőző betegségek elleni küzdelmet, a jobb higiénés körülményeket és a modern orvosi ellátás elérhetőségét. Az olyan országokban, mint Ausztrália, Japán és Franciaország, ezek az eredmények különösen jelentősek voltak.
A tanulmány által bemutatott adatok alapján az élettartam növekedése a 20. század első felében volt a legnagyobb mértékű, amikor az évenkénti növekedés elérte a 0,3 évet, vagyis egy évtized alatt 3 évvel nőtt az átlagos életkor.
Ez az időszakot az úgynevezett "élettartam-forradalomnak" is nevezhetjük, amely lehetővé tette, hogy az emberi élet egyre közelebb kerüljön a jelenlegi maximális biológiai határokhoz.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Lelassult a várható élettartam növekedése
- Mi kellene az újabb gyors növekedéshez?
- Többen megélhetik a 100 éves kort?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!