Az elmúlt évek óriási kihívások elé állították az amerikai jegybankot. Egymás után jöttek az olyan sokkok (koronavírus, ellátási láncok, energiaválság), amelyek miatt a jegybanknak folyamatosan lavíroznia kellett az inflációs és a reálgazdasági célok között. Olyan gyorsan történtek az események, hogy a Fed-nek csak kapkodta a fejét, hogy éppen melyik céljának teljesülésére figyeljen és eközben az események gyors változása miatt sokszor csak a bejövő adatok számítottak.
Mára azonban az amerikai gazdaság kiheverte a korábbi évek sokkjait és az infláció csökkenésével párhuzamosan a munkaerőpiaci túlfűtöttség is normalizálódott.
Ez a nyugodt helyzet a jegybank számára is lehetővé teszi, hogy kicsit messzebbre tekintsen és a magasabb kamatkörnyezet hosszabb távú hatásaival is foglalkozzon.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Az elmúlt években a Fed csak a fejét kapkodta, annyi sokk érte az amerikai gazdaságot.
- Eddig a rekord gyorsaságú kamatemelés nem járt kellemetlen mellékhatásokkal, de vajon nincs is félnivaló?
- Megmutatjuk, hogy van egy hosszú távú hatás, amitől nagyon tarthat a jegybank és ez az, ami miatt ilyen gyorsan kezdte el a kamatcsökkentési ciklusát.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!