Árvíz idején kevés szó esik róla, de nemcsak az ingatlanok, haszonállatok és egyéb vagyontárgyak kerülhetnek veszélybe, de közvetve vagy közvetlenül az emberek egészsége is. Az áradások egészségügyi kockázatai közül a legdrámaibbak, ugyanakkor - ha csak nem hirtelen jött pusztításról van szó - a leginkább elkerülhetők a fulladások, a sérülések és az áramütések. Sokkal nagyobb kockázatot jelentenek az egészségre a kevésbé látványos veszélyforrások, amilyenek a vízzel érkező szennyeződések okozta fertőzések.
Árvíz = szennyezett víz
A sokszor drámai felvételeken is látszik, hogy az árvíz mindent visz, ami az útjába kerül, legyen az élő vagy élettelen. Így aztán az áradó víz számtalan egészségkárosító dolgot tartalmazhat: a csatornákból, latrinákból, emésztőkből kimosott emberi fekáliát, állati tetemeket, mindenféle szemetet (beleértve az ipari és egészségügyi veszélyes hulladékokot), vegyszereket és egyéb káros anyagokat.
Az árvizet eleve szennyezett vízként kell kezelni, és ennélfogva fertőzésveszélyesnek mindent, amivel az áradás során érkezett víz érintkezett.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!