A 650 képviselőházi helyből 412-t szerzett meg a Munkáspárt a pont egy hete lezajlott választáson, míg a 2010 óta kormányzó Konzervatív Párt csak 121-et. Ez a második legnagyobb arányú választási győzelem az ország második világháború utáni történelmében, a konzervatívok sosem szerepeltek még ilyen rosszul. Arra sem volt még példa, hogy a regnáló kormánypárt ekkorát bukjon.
A földcsuszamlásszerű győzelem okait vizsgálva nagy nyugalommal kijelenthetjük, hogy Tony Blair 1997-es rekordgyőzelmével szemben ezúttal a kihívó párt vezetőjének karizmája nem sokat tett hozzá önmagában az eredményhez, az új miniszterelnök, Keir Starmer viszonylag szürke karakter, a kampányban sem nyújtott lehengerlő teljesítményt.
Ennél sokkal szembetűnőbb okok vezettek az ilyen arányú baloldali győzelemhez.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Miért a gazdaság játszotta a legfontosabb szerepet a választáson?
- Mit hibáztak el a toryk 14 év alatt?
- Milyen hatása volt a Brexitnek a brit gazdaságra?
- Mi zavarja a brit választókat leginkább?
- Milyen helyzetben van a brit gazdaság?
- Melyik a legégetőbb probléma, amit a Munkáspártnak orvosolnia kéne?
- A nehézségek ellenére miért irigykedhetünk kicsit mégis a britekre?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!