Az ezredforduló óta jelentős gazdasági változások mentek végbe Magyarországon, eltérő nyomokat hagyva az ország egyes térségeiben. Több vármegyébe korábban nem látott mértékű fejlesztési források érkeztek, más területek ellenben nem rendelkeztek megfelelő tőkevonzó képességgel - állapította meg a Központi Statisztikai Hivatal elemzése. Összegzésük szerint a térségek lehetőségeit meghatározó tényezők (pl. földrajzi elhelyezkedés és megközelíthetőség, infrastrukturális fejlettség, kialakult gazdaságszerkezet és nem utolsósorban a megfelelő munkaerő rendelkezésre állása) eltérő fejlődési pályákat eredményeztek.
Hazánk gazdaságának főváros-centrikussága az ezredfordulót követő első évtizedben valamelyest fokozódott, majd a következő bő tízéves periódusban – kisebb ingadozások mellett – összességében némiképp csökkent
- derült ki a KSH jelentéséből.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Melyik megye fejlődött a legtöbbet 20 év alatt?
- Hogyan alakul Budapest gazdasági teljesítménye?
- Melyik megye maradt le a legnagyobb mértékben?
- Mekkora a különbség a legfejlettebb és a legfejletlenebb megyéink között?
- Az ország mely részei nem konvergáltak az EU-hoz?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!