Általában akkor adódnak jó befektetési lehetőségek a piacokon, indulnak el új trendek, ha megváltozik a narratíva egy eszközosztállyal kapcsolatban. Ezek azok a pillanatok, amikor a befektetők többsége túlzottan egy oldalra helyezkedik, miközben olyan adatok sorozata, vagy új információ lát napvilágot, amelyek a véleményük megváltoztatására késztetheti a befektetőket. Az elmúlt hónapok eseményei alapján épp egy ilyen trendforduló elején tarthatunk az amerikai kötvénypiacokon is.
Mi történt?
Nagyon sokáig az volt a tézis az amerikai gazdasággal kapcsolatban, hogy az erős növekedés magas, de legalábbis ragadós inflációval párosul. Ebben a narratívában a kulcsszereplő az amerikai fogyasztó volt, amely a fiskális lazításoknak és a koronavírus alatt felhalmozott megtakarításoknak köszönhetően nagyon erős kereslettel rendelkezett. Ez képes volt az amerikai növekedést az egyensúlyi szintje felett tartani, de lehetőséget biztosított a vállalatoknak arra is, hogy a magasabb költségeiket gond nélkül hárítsák át a lakosságra. Ezt egészítette ki még az amerikai gazdaság magas termelékenységnövekedése. Kötvénypiaci szempontból ez a narratíva azt jelentette, hogy a vártnál hosszabb ideig maradhatnak magasan a kötvényhozamok.
De valóban magasak a kötvényhozamok, vagy csak azért gondoljuk annak, mert hozzászoktunk 2010 és 2019 közötti nagyon alacsony kamatkörnyezethez?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!