Az idei év első három hónapjában már csak 70 ezer betöltetlen álláshely volt országosan, ami 13 ezres csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest – derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adataiból, amelyek a munkaerőhiány enyhülését jelzik. Az üres álláshelyek száma 2022 közepén volt történelmi csúcson; akkor 100 ezer munkavállalót kerestek Magyarországon. Aztán a recesszió beköszöntével folyamatosan csökkent a betöltetlen álláshelyek száma, és a munkaerőhiány mérséklődése azóta sem ért véget.
A vállalati szektorban már csak 44 ezer üres álláshely van, miközben a költségvetési szférában 23 ezer betöltetlen pozíciót hirdetnek. Ahogy a fenti grafikonon látható, országos szinten szinte kizárólag a versenyszféra létszámigényének csökkenése magyarázza a munkaerőhiány mérséklődését.
A legnagyobb visszaesés a feldolgozóiparban következett be. Itt már kevesebb mint 14 ezer munkahelyet szeretnének betölteni a cégek, ami jelentős visszaesés az egy évvel korábbi 20 ezerhez képest. A legtöbb munkavállalót közel két éve keresték az iparban, 25 ezer főt.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!