A riasztási mechanizmus keretében készült, 2024. évi felülvizsgálat megállapítja, hogy Magyarország makrogazdasági környezetét alacsony gazdasági aktivitás, csökkenő infláció, magas költségvetési hiány és jelentős bizonytalanságok jellemzik, ezért kérdéses, hogy mennyire lehet intenzív a 2024-es fellendülés. A 2022. évi 4,6%-os bővüléshez képest a GDP 2023-ban 0,9%-kal csökkent a magas inflációs nyomás, a szigorodó finanszírozási feltételek és a gyengülő globális kereslet mellett. Az Európai Bizottság 2024. téli, 2024. évi időközi előrejelzése szerint a GDP növekedése 2024-ben 2,4%-ra, 2025-ben pedig 3,6%-ra ugorhat, amit a csökkenő energiaárak, az alacsonyabb infláció és az alacsonyabb kamatlábak támogatnak.
A gazdasági teljesítmény azonban továbbra is érzékeny az energiaárakra, az esetleges ellátási zavarokra és a globális befektetői hangulatra Brüsszel szerint, mindezt pedig lefelé mutató kockázatnak látják
így egyáltalán nem biztos, hogy ezek a növekedési várakozások tarthatók lesznek.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!