Technikai szempontból nézve kritikus szintre gyengült a forint a februári jegybanki kamatdöntést követő napokban. A tavalyi év második felében két alkalommal is a 394,5 forint körüli szintek állították meg a hazai deviza leértékelődését az euróval szemben, ezt a bravúrt harmadszorra már nem sikerült megismételni ezen a héten.
A kamatdöntés pillanatában még ennél egy kedvezőbb, 390 körüli szinten kereskedtek a forinttal az euróval szemben, de az év eleje óta leértékelődési nyomás alá került. Viszont nagy különbség a januári és a februári kamatdöntés között, hogy míg januárban a jegybank meglepte a piacot a 75 bázispontos kamatcsökkentési lépésével, addig februárban már nem ment szembe a külföldi befektetők "óhajával", és 100 bázisponttal csökkentette a kamatot. A külföldi intézményi befektetők szinte egyöntetűen 100 bázispontos kamatvágást vártak, míg a hazai elemzői várakozások megoszlottak a 75 és 100 bázispont között.
Joggal vetődhet fel a kérdés, hogy jól időzített a jegybank a kamatcsökkentés felgyorsításávál?
Nagyot vágott az MNB, gyengélkedik a forint
- Mekkora kamatvágások jöhetnek?
- Mennyire figyeli a forintot az MNB?
- Mi dönti el a forint sorsát?
- Gyengülés vagy erősödés vágható?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!