Bár 2022-höz képest igazán nagy fordulatot nem hozott az idei év, bőven maradt miért aggódni a világban: bár messze nem volt akkora aszály a nyáron, mint tavaly, így is rekord meleg nyarak voltak világszerte, de sorra dőltek az ősszel is a történelmi csúcsok Európában. Az energiaválságból részben kilábaltunk, de felszínre bukott, hogy a piacok még mindig érzékenyek az ellátási nehézségekre.
Az orosz-ukrán háború intenzitása alább hagyott az első évhez képest, a frontvonalak szinte befagytak a folyamatos katonai műveletek mellett is. Viszont új geopolitikai konfliktusok is felszínre buktak: Kína továbbra is folyamatos erődemonstrációkat tart Tajvan térségében, miközben a Hamász évtizedek óta a legsúlyosabb terrortámadást mérte Izraelre, amely az egész Közel-Keleten felszította a feszültségeket.
Az év eleji magas inflációs szintek a világ legtöbb országában jelentősen csökkentek, de ez részben a világgazdaság kihűlésének köszönhető, egyre több ország – köztük Németország és az Egyesült Királyság – is a tartós recesszió küszöbén táncol. A szakértők ráadásul arra számítanak, hogy újra megindulhat az áremelkedés jövőre.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!