Szeptember közepén egy megdöbbentően nagyívű energetikai tervet jelentett be a kormány, és amint megírtuk az Energiaügyi Minisztériumtól kapott információ alapján: a 7000 milliárd forintos fejlesztési program keretében kizárólag vállalati forrásból valósulna meg egy 400 milliárd forintos finomítói rugalmassági beruházás Magyarországon.
Ennek a hátteréről érdeklődve kerestük fel a Mol sajtóosztályát, azért is tartottuk érdekesnek a fejleményt, mert korábban a kormány lehúzta a Brüsszelnek küldött RRF-es hitelkérelem beruházásai közül a Mol százhalombattai finomítójának rugalmasságát növelő, az orosz olajról való leválását segítő projekt elemet, amelynek beruházási költségét 76,6 milliárd forintra becsülték a júniusban társadalmi egyeztetésre bocsátott anyagban. Ezt eredetileg fele-fele részben tervezte volna megfinanszírozni a Mol a saját forrásából, illetve az RRF-ből lehívott kedvezményes kamatozású kölcsönből. Emellett az Adria-vezeték kapacitásbővítésével, fejlesztésével kapcsolatos projektelemet is lehúzta a kormány az Európai Bizottságnak augusztus legvégén benyújtott REPowerEU fejezet projektjei közül, és helyettük betett három másik projektet.
Mindezek láttán a következőket kérdeztük a Moltól:
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!