Érkeznek a Z-generáció tagjai a vezető pozíciókba. Kérdés azonban, hogy a vállalati világban szerzett több évtizedes tapasztalat nélkül megvan-e bennük a képesség, hogy megbirkózzanak a rájuk szakadó felelősséggel és rendelkeznek-e azokkal a skillekkel, amelyekkel inkább hozzáadnak majd a csapatok teljesítményéhez, mintsem elvesznek belőle.
Azt már tudjuk, hogy a Z-generációs munkavállalók zöme hajlandó lényegesen többet dolgozni más korcsoportoknál, cserébe kiemelkedően magas fizetést vár el, ragaszkodik a munka-magánélet egyensúlyát és például a környezettudtaos alapelveket figyelmbe vevő értékrendjéhez. Ezen kívül a Covid-éra számos ponton változtatta meg alapjaiban karrierjük alakulását a megszokotthoz képest. Életkorukból fakadóan pedig törvényszerűen mentorálásra szorulnának, amit azonban nemigen kapnak meg. De vajon hogyan és milyen vezetőkké válnak a Z-generációs fiatalok?
Tapasztalat vs lendület
A vállalati vezetésre való alkalmasságot hagyományosan a széleskörű szakmai tapasztalattal és az életkorral hozzák összefüggésbe. Sok év kell ahhoz, hogy felhalmozzuk azt a tudást és szakértelmet, ami képessé tesz mások irányítására, megfelelő orientálására a munkahelyen, a motiválásra és a támogatásra – gondoltuk eddig.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!