Rengetegen váltottak az elmúlt években kevésbé kívánatos iparágakról a keresettebbekre. Azok az emberek például, akik korábban pénztárosok voltak, azt gondolták: ’várjunk csak, lehetnék call centeres otthon a kanapémon ülve, a kutyámmal a lábamnál úgy, hogy szól a tévé a háttérben?’. Sokaknak megtetszett egy másfajta élet, és mertek mozdulni. De ez egyszeri alkalom volt. Ma már vannak olyanok is, akik egyszerűen elálltak eredeti felmondási szándékuktól, mert lényegesen jobban érzik magukat a munkahelyükön, azaz kevesebb okuk van továbbállni.
Fel- és kiálltak önmagukért
A Great Resignation az elégedetlen munkavállalók tömeges távozását jelenti, és a koronavírus-járvánnyal összefüggésben bontakozott ki az Egyesült Államokban, illetve Nyugat-Európában. A dolgozók jellemzően a munkakörülményekkel - például a home office lehetőségekkel, a rugalmas munkavégzés feltételeivel - voltak elégedetlenek, de olykor egészen meglepő indokok is előkerülntk, ám ezek általában mindig visszvezethetőek voltak valamilyen módon a work-life balance, azaz a munka-magánélet egyensúlyának felborulására. Az elnevezést 2021 májusában Anthony Klotz, a Texas A&M University akkori menedzsment professzora kölcsönözte a jelenségnek.
A Great Resignation, amelynek során csak az amerikai munkaerőpiac 3 millió embert veszített el, a társadalmi és munkaerő-piaci kérdések középpontjába helyezte az élhető, emberi léptékű, elviselhető mértékű stresszel járó munkavégzés követelményét a koronavírus-járvány utáni világban.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!