Az elemzőintézet hosszú távú (2023-2032-re vonatkozó) előrejelzése szerint az orosz gazdaság 0,6%-kal fog növekedni, ami az előző évtized (2012-2022) 1,1%-os növekedéséhez képest jelentős lassulást jelent. Ehhez azt feltételezték, hogy az előrejelzési időszakban az orosz gazdaság továbbra is meglehetősen szigorú gazdasági szankciórendszerrel szembesül, és az Európával folytatott energiakereskedelem az előrejelzési időszak végére közel nulla szintre csökken. A BMI felhívja a figyelmet, hogy ezzel
Oroszország a hasonló adottságú feltörekvő országokhoz képest lassabb növekedést fog felmutatni.
„A szankciók fenntartása súlyosan hátráltatni fogja a bruttó állóeszköz-felhalmozást, ami komolyan érinti az állami és a magánszektor beruházási képességét a kulcsfontosságú ágazatokban” - írják. A feldolgozóipar és a bányászat (beleértve az olajat és a gázt is) az ország hazai termelésének 25%-át, a kiskereskedelem 12%-át, a védelmi ágazat pedig 10%-át teszi ki. Az elemzőintézet szerint a kulcsfontosságú alkatrészekhez - például a túlnyomórészt nyugati vállalatok által gyártott félvezetőkhöz - való hozzáférés korlátozása és a háború miatt jelentősen megváltozott politikai prioritások együttesen az orosz feldolgozóipar hanyatlásához vezetnek.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!