A szakképzett munkaerő hiánya talán a legnagyobb akadálya a gazdasági növekedésnek
– többek között e szavakkal indokolta Olaf Scholz német kancellár pár nappal a szakképzett bevándorlókról szóló törvény reformjának parlamenti elfogadása előtt, hogy a berlini kormány miért döntött úgy, hogy szélesebbre tárják az ország kapuit a harmadik országbeli (vagyis az Európai Unión kívüli országokból érkező) szakképzett bevándorlók előtt.
Kétmillió üres állás
Az új jogszabály elfogadásával valójában a tavaly hatalomra került hárompárti – a szociáldemokraták, a szabaddemokraták és a zöldek által alkotott – kormánykoalíció egyik legfőbb ígéretét, a szakképzett külföldiek bevándorlásának megkönnyítését váltja be. Európa legnagyobb gazdaságában ugyanis a szakemberhiány már olyan méreteket öltött, hogy szakértők, illetve a kormány számításai szerint évente 400 ezer új szakképzett bevándorlóra van szüksége az országnak. Hubertus Heil munkaügyi miniszter pedig tavasszal azt nyilatkozta, hogy ha nem tesznek semmit a munkaerőhiány kezelése érdekében, akkor 2035-re már hétmillió munkavállaló fog hiányozni az ország különböző iparágaiban, amiben nagy szerepet játszik az, hogy az 1960-as években született, igen nagy számú baby boomer generáció tagjai közül egyre többen mennek nyugdíjba a közeljövőben.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!