A hibrid munkavégzés a koronavírus-járvány idején terjedt el szélesebb körben a home office és a távmunka robbanásszerű térnyerésével. Jelentésében az Eurofound arra tett kísérletet, hogy összefoglalja a hibrid munkával kapcsolatos eddigi európai gyakorlatokat a kérdéskörre vonatkozó friss nemzetközi szakirodalom alapján. A tanulmány emellett az egyes EU-tagállamokra vonatkozó gyakorlati tapasztalatokat is feldolgozta, amiben helyi szakértők (Magyarországról Krokovay Nóra, a Kopint-Tárki elemzője) segítették az uniós ügynökség munkáját.
Gyors változást hozott a Covid
Az Eurofound a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO) adatait idézve kiemeli, hogy a Covid előtti időszakban a globális munkaerő-állomány 7,9 százaléka, mintegy 260 millió ember (köztük önmagukat foglalkoztató vállalkozók) dolgozott folyamatos jelleggel otthon. Közülük pedig 18,8 százalékot tett ki az alkalmazottak aránya a globális átlag adatok szerint, miközben a magas jövedelmű országokban ez a ráta az 55,1 százalékot is elérte.
A Boston Consulting Group által 2020 végén – vagyis a koronavírus-járvány első, lezárásokkal és így a home office robbanásszerű terjedésével kísért időszakában – felvett globális felmérése pedig már azt mutatta, hogy
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!