Az amerikai munkaerőpiac nem sok jelet mutat az enyhülésre, a munkanélküliségi ráta 3,4%. A fogyasztók továbbra is költekeznek, és miután tavaly úgy tűnt, hogy a recesszió közelében a gazdaság, ehelyett továbbra is növekszik, és a közelgő visszaesés kockázata egyre csökken. A részvénypiacok az év elején megugrottak.
A Fed számára az a probléma, hogy ezek a feltételek lehetővé teszik-e az infláció fokozatos lassulását, ahogyan azt a döntéshozók mondják, vagy pedig be kell váltaniuk azt a figyelmeztetést, hogy az infláció megszelídítéséhez némi "fájdalomra" lesz szükség a növekvő munkanélküliség formájában - és elég magas kamatlábakra lesz szükség ahhoz, hogy a gazdaság valóban meginogjon.
Ez a vita már most is zajlik a szigorúbb és lazább jegybankárok között, akik megpróbálják összeegyeztetni az olykor egymásnak ellentmondó adatokat egy olyan gazdaságban, amelyet még mindig a koronavírus sokk hatása alatt áll. Egyes tisztviselők azzal érvelnek, hogy az alacsony munkanélküliség nem sokat számít az inflációs harcban, mások szerint központi jelentőségűnek tulajdonítják.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!