Az olyan innovatív, a hagyományosnál rövidebb vagy rugalmasabb munkaidő-beosztások, amelyekkel a Covid-19 alatt kísérleteztek a cégek, számos előnnyel járhatnak a gazdaságok, a vállalkozások és a munkavállalók számára, beleértve a nagyobb termelékenységet és a munka-magánélet jobb egyensúlyát – áll az ILO, a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet napokban közzétett jelentésében. A "Working Time and Work-Life Balance Around the World" című tanulmány vizsgálta a munkaidő és a munkaidő-beosztás (azaz a különböző munkarendek) vállalkozások teljesítményére és az alkalmazottak munka-magánélet egyensúlyára gyakorolt hatását. A jelentés számos merőben új statisztikát tartalmaz a Covid-19 válság előtti és alatti időszakra vonatkozóan is.
Ez az első olyan ILO-elemzés, amely kifejezetten a munka és a magánélet egyensúlyának vizsgálatára összpontosít. Megállapításai között szerepel, hogy a globális munkaerő jelentős része vagy jóval hosszabb vagy jóval rövidebb munkaidőben dolgozik, mint a megszokott napi nyolc, illetve heti 40 óra.
A foglalkoztatottak több mint egyharmada rendszeresen több időt tölt munkával heti 48 óránál, egyötödük viszont részmunkaidőben, heti 35 óránál is kevesebbet.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!