Hetek óta nincs megegyezés az Egyesült Államokban a második körös gazdasági mentőcsomagról, miután a két párt eltérő összegű intézkedéscsomagot szeretne elfogadni. Donald Trump elnök ideiglenesen még le is állította a tárgyalásokat, és a választás utánra ígért egy mentőcsomagot. A második körös ösztönzőcsomag azonban főleg rövid távon fontos az Egyesült Államoknak, hosszú távon minden attól függ, hogy Donald Trump vagy Joe Biden lesz-e az új elnök, a két jelölt fiskális elképzelése ugyanis gyökeresen eltérő.
Trump konkrét terveiről nem esik szó a kampányban, az UniCredit Bank viszont arra következtet, hogy az elnök 2025-ig további adócsökkentéseket fogadna el, mindezt a költségvetésre nézve semleges módon, ugyanis ezzel együtt csökkentené a kormányzati kiadásokat. Joe Bidennek azonban átfogó terve van az adórendszer progresszívebbé tételére és magasabb fiskális kiadásokra. A fő célkitűzése az infrastruktúra megújítása, a gazdaság zöldítése és az egyenlőtlenség mérséklése. Az UniCredit elemzője szerint mindez sokkal realisztikusabb és megvalósíthatóbb, mint Bernie Sanders és Elizabeth Warren demokrata elnökjelölt-aspiránsok korábbi tervei,
és egyben nagyobb lökést adhat a GDP-növekedésnek, mint Trump gazdaságpolitikája.
Miről lesz szó a cikkben?
- Trump további adócsökkentéseinek már nem lenne további jelentős hatása a GDP-növekedésre.
- Biden költségvetési expanziója viszont jelentős gazdasági növekedést generálhat Amerikában.
- Ezzel együtt viszont nőne a hiány és az infláció is.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!