391 forint alatt a dollár
A dollár 1,8 egységet gyengült a forinttal szemben kedd délelőtt, árfolyama 390,7 körül jár.
404 forintnál jár az euró
Az euró-forint-árfolyam nap közbeni kereskedés során jelenleg 404-es szinten áll, ami azt jelenti, hogy a hazai fizetőeszköz 0,5 egységgel erősödött az euróval szemben.
A mai napon a napi maximum 405,57, míg a minimum 403,09 volt eddig.
391,3 forintnál jár a dollár
A forint nem csak az euróval, de a dollárral szemben is erősödik a keddi kereskedésben. Délelőtt 1,3 egységgel erősebb, mint tegnap este, ez 391 forint feletti dollárárfolyamot jelent.
Kilőtt a forint
A 403 forintos szint felé közelít az euró. A forint 1,3 egységgel erősödött eddig a keddi kereskedésben.
Államadósság: 1,5 milliárd eurós szindikált forgóhitel-keretet ütött le az ÁKK
A Magyar Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) aláírt egy 1,5 milliárd euró értékű szindikált forgóhitel-keretet (Revolving Loan Facility – RCF), amely felváltja a 2022-ben kötött egyedi, kétoldalú finanszírozási szerződéseket. Az államadósságot majd csak a keretösszegből ténylegesen felvett tétel növeli.
5,5% az infláció, de a forint meg se mozdul: elmondjuk miért
A KSH ma reggeli adatközlése szerint januárban 5,5% volt az éves az infláció, miközben a piac csupán 4,9%-os áremelkedésre számított.
Ez letaglózó meglepetés, azonban a forint egyelőre alig reagált rá. Hogy lehet ez?
Jelenleg a piac azt próbálja latolgatni, hogy a mai adatra hogyan reagál a piac.
- Amennyiben úgy gondolják, hogy a vártnál magasabb infláció kamatemeléshez vezethet, akkor a forintnak erősödnie kellene.
- Ha viszont azt gondolja a piac, hogy a magasabb infláció ellenére a jegybank nem fog szigorítani, akkor viszont gyengülhet a hazai fizetőeszköz árfolyama.
Egyelőre az árfolyam egy helyben toporog, ami nem is csoda annak fényében, hogy nem egyszerű a fenti dilemmára választ adni, ráadásul van most több más tényező is, ami árnyalhatja a befektetők gondolkodását: 1) márciustól a jelenlegi pénzügyminiszter lesz a jegybankelnök, 2) miközben jövőre választások, 3) ráadásul a hétvégén akár fordulat is állhat be az orosz-ukrán háborúban 4) és még a Fed is megállt a kamatcsökkentési ciklusában.
Látható tehát, hogy komoly pro-kontra érvek vannak mindkét irányban.
Kellemetlen meglepetés a magyar inflációban!
Januárban 5,5% volt az infláció Magyarországon - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal. Az elemzők előzetesen 4,9%-os drágulási tempóra számítottak, de az adat még ahhoz képest is kellemetlen meglepetés, hogy a jegybank a múlt héten jelezte: 5% felett lehetett az év eleji áremelkedés.
Próbatétel előtt a forint, sorsdöntő közlésekre számíthatunk
Kedden reggel érkezik a magyar inflációs adat a Központi Statisztikai Hivataltól, amelynél kulcskérdés, hogy 4%-os vagy 5%-os tartományban alakul-e. Mindez pedig komolyan befolyásolhatja a magyar kamatkilátásokat. A Portfolio elemzői konszenzusa szerint újabb gyorsulásra számíthatunk a pénzromlásban, ami kihívások elé állíthatja az elnökváltásra készülő Magyar Nemzeti Bankot.
A piacok még nem árazták ki a következő 9 hónapra várt 25 pontos vágásukat, de már érkeztek a jegybanktól jelzések, hogy az újra éledező infláció miatt hosszabb időre elmaradhat a lazítás folytatása.
Este Jerome Powell, a Fed elnöke is beszédet mond, amelyet a növekvő inflációs aggodalmak miatt kiemelt figyelem övez az Egyesült Államokban is.
A forint reggel egyelőre oldalazik a két vezető devizával szemben: az euróhoz képest a tegnapi záró, 404,8-as körüli szintnél mozog az euróhoz képest.
A dollár esetében 392,57-nél várja a fontosabb makroadatokat a magyar deviza.
Az indiai rúpia több mint két éve nem látott mértékben erősödött, miután a jegybank vélhetően erőteljesen beavatkozott a piacon.
A valuta közel 1%-ot erősödött, kedden 86,6362-es szintre emelkedve a dollárral szemben, ezzel Ázsia legjobb teljesítményét nyújtva.
A váratlan rali jelentős spekulatív pozíciókat semlegesíthetett, mondta Ashhish Vaidya, a DBS Bank treasury vezetője. Az elmúlt hetek gyengülése után a jegybanki intervenció – amely becslések szerint akár 11 milliárd dolláros eladást is jelenthetett két nap alatt – stabilizálhatja a piacot.
A kínai jüan kedden a háromhetes mélypontja közelébe esett, miután Donald Trump újabb vámkivetései fokozták a kereskedelmi feszültségeket. A jüan 0,05%-ot gyengült, 7,3078-ra csúszva a dollárral szemben, miután hétfőn áttörte a lélektani 7,3-as szintet. Az offshore jüan is gyengült, 7,3126-on kereskedtek vele a dollár ellenében. A kínai jegybank várhatóan továbbra is stabilizáló intézkedésekkel próbálja megakadályozni a jüan további leértékelődését.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ