Továbbra is gyenge a forint
Nem sokat változott a kép, az esti órákban is gyengélkedik a forint: 408,4 forintot kell adni egy euróért, egy dollár pedig 389,5 forintba kerül.
Nincs nagy mozgás
A koraesti órákban nincs nagy izgalom a forint piacán, a dollárral és az euróval szemben is 0,3 százalékos gyengülésben van a hazai deviza: egy euróért most 408,6 forintot kell adni, míg a dollárral szemben a 389,5 forintos szinten állnak a jegyzések.
A dollárral szemben is elfogyott a forint ereje
Késő délutánra már a dollárhoz képest is gyengülni kezdett a forint: az árfolyam újra 389,7 fölé szökött.
Csúszik tovább a forint
Az euróhoz képest továbbra sem tud erősödni a forint: már 409 felett.
A dollárra visszaerősödött a forint
Délután 3 órára már a nyitó árfolyamig erősödött vissza a forint a dollárhoz képest: a váltás jelenleg 388,8-nál mozog. A leginkább az euró amerikai devizával szembeni erősödése húzta magával a magyar valutát.
Holnap megszólal az MNB a kamatdöntés után
A jegybank szokásos módon sajtótájékoztatón ismerteti a döntés hátterét és a jövőbeli kilátásokról, várakozásokról is részleteket közölhetnek.
Lassan gyengül a forint
Újra közelíti az euró árfolyam a 409-et, már 408,85-nél van az árfolyam. miközben az euró erősödik, ami hagyományosan magával szokta húzni a forintot.
A közös európai valuta viszont jó erőben van a dollárral szemben, napon belül már 0,22 százalékot erősödött, de figyelembe véve, hogy 1,0454-nél is járt az árfolyam, az elmozdulás már 0,7 százalék feletti. Ezzel közel másfél havi mélyponton jár a kurzus.
Beragadt az árfolyam
Az euróhoz képest egy óvatos visszakorrigálás után 408,65-ig jött le az árfolyam, azonban egyelőre nem tud visszaerősödni a forint.
A dollárhoz képest valamivel jobban teljesít a magyar deviza: ár kevesebb mint 389,5-be kerül egy zöldhasú.
Nagyon nagy bajban vannak a kínai cégek: eltűnik a profit
Kína ipari vállalatai 2024-ben zsinórban harmadik éve könyvelhettek el profitcsökkenést a deflációs nyomás közepette, bár az év végére a kormányzati ösztönző intézkedések javulást hoztak. Az év utolsó hónapjának 11%-os profitnövekedése enyhítette az éves visszaesés mértékét.
Kilőtt az euró a jó németországi hírekre
Az euró gyorsan elkezdett visszaerősödni a várakozásokat felülmúló Ifo-adatokra: a német hangulatindex pozitív jelzést küldött Európa legnagyobb gazdaságáról, amivel nagyjából a nyitó szintig jött vissza az euró a dollárhoz képest.
A forint egyelőre nem követte az eurót: egy rövid és enyhe korrekciós idószak után újra 409 felé kezdett el gyengülni az árfolyam.
Meglepő adat érkezett a német gazdaságról: szakértők is tévedtek az előrejelzésben
A német üzleti hangulat váratlan javulást mutatott januárban, ami pozitív jeleket küld az eurózóna legnagyobb gazdaságáról. Az Ifo intézet legfrissebb felmérése szerint az üzleti hangulatindex a vártnál magasabbra emelkedett, felülmúlva az elemzői várakozásokat. A magyar gazdaság számára is pozitív jelzést jelent a német adatok javulása.
Döntöttek a magyarok: itt a nagy állampapír-szavazás végeredménye, tele meglepetéssel
Nagy létszámban, több mint 10 ezren töltötték ki a Portfolio-n egy hete megjelent kérdőívet arról, mihez kezdenek az állampapírkamatokkal és a meglévő prémium állampapírjaikkal, az eredmények elgondolkodtatóak. A kamatfizetések 31%-a, a lejáró PMÁP-ok 21%-a, a nem lejáró PMÁP-befektetések 41%-a maradna az állampapírpiacon. Már-már sokkoló, hogy a devizás megtakarításban gondolkodók aránya hasonló, mint az állampapírpiacon maradóké. Azt az állam pedig eldönti maga, jó arány-e, hogy a válaszadók ötöde venné ki a teljes összeget állampapírból, ezt a legtöbben egyébként rögtön a kamatfizetés után meglépnék. Külön megnéztük azt is, mennyiben térnek el a 50 millió forint feletti PMÁP-állománnyal bírók válaszai az átlagétól.
Matolcsy: a kormányok érdeke is a független jegybank
Fontos, hogy a központi bankok függetlenek legyenek a nemzetközi pénzpiacoktól és a kormányoktól is. A kormányoknak is ez az érdekük, hogy hagyják az infláció ellen küzdeni a jegybankokat – mondta Matolcsy György jegybankelnök az MNB által megrendezett Lámfalussy Lectures Konferencián.
Nincs megállás
Az EURHUF árfolyam már közel 1,5 egységnyi gyengülésben van, 409 felett jár a váltás. Leginkább az euró további, dollárral szembeni gyengülése mozgatja a devizapárt.
A dollárhoz képest már több mint 2,5 egységnyi a mozgás, a forint egészen 391 fölé ment fel.
Ennyi volt: semmit nem értek a kínai reformok
Az NBS beszerzésimenedzser-indexek a vártnál érdemben rosszabbul alakultak, pedig a többség elkezdte azt hinni, hogy Kínában végre megindulhat a gazdasági folyamatok tartós javulása.
Azonnali gyengüléssel kezdte a hetet a forint
Donald Trump második elnöki ciklusának első hete jelentős politikai és gazdasági hullámokat keltett. Az elnök figyelmét többek között Grönland iránti érdeklődése és az új vámintézkedések kötötték le: Mexikót és Kanadát 25%-os, Kínát azonban csak 10%-os vámokkal sújtaná, a tervezett 40% helyett. Európa egyelőre kimaradt a vámháború célpontjai közül.
Trump ezen kívül az olajkitermelés növelése mellett foglalt állást, míg a magas kamatok ellen érvelt, ami meglepő devizapiaci mozgásokat indított el.
A dollár jelentősen gyengült Trump vártnál enyhébb intézkedései miatt, különösen az olajkitermelési kilátások kedvezőbb inflációs hatásai révén. Az USD/HUF árfolyam a múlt hét során 403-ról 388 alá csökkent, míg a forint az euróval szemben is erősödött, 413-ról 408 alá mozdulva. A devizapiacok mozgása ismét rávilágított arra, hogy Trump gazdasági lépései azonnali hatással vannak nemcsak az amerikai, hanem a globális pénzpiacokra is.
Hétfő reggel azonban egyből gyengüléssel kezdett a forint: a dollárral szemben 390,5-ig ment fel a kora reggeli kereskedésben, ami 2 egységnyi veszteséget jelent.
Az euróval szemben is azonos pálya látszik, bár itt az esés egyelőre mérsékeltebb, 400,5 környékén jár a kurzus, ami 0,8 egységnyi gyengülést jelent egyelőre.
Hétfőn több fontos adat is érkezik: hajnalban a kínai beszerzésimenedzser-index adatai alapján a feldolgozóipari aktivitása váratlanul csökkent januárban, ami augusztus óta a leggyengébb érték,
ezzel a világ második legnagyobb gazdaságában továbbra is élénken tartják az ösztönző intézkedéseket sürgető felhívásokat.
Ezek alapján nem tud a kínai növekedés érdemben javulni az előző évi nagymértékű monetáris és kismértékű fiskális lazítás után. Ez az adat elsősorban az árupiac és az európai tőzsdék számára lehet érdekes. Ezen felül német Ifo gazdasági hangulatindex érkezik, ahol kiderülhet, hogyan halad Európa legnagyobb gazdaságának a kilábalása, ami magyar szempontból is különös izgalmas lehet.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ