403 forint a dollár, 413 forint az euró péntek este
Este hét óra előtt nem sokkal a dollár árfolyama 403,2, az euróé 413,1 forint körül mozog, a bivalyerős amerikai foglalkoztatási adatot követően tehát a dollárral szembeni gyengülést nem sikerült ledolgoznia a forintnak, az euróval szembeni napközbeni gyengülési hullámokat viszont igen.
Óvatosan erősödik a forint a dollárral szemben
403 alá erősödött a forint a dollárral szemben.
A japán jen júliusi mélypontra gyengült
A japán fizetőeszközt is megviseli a dollár erősödése, 158,7-ig ment el a jegyzés a dollárral szemben, ez 0,4%-os gyengülést jelent.
Rákapcsolt a dollár az erős munkaerőpiaci adatra
Kijött a fontos amerikai foglalkoztatottsági adat, a munkaerőpiac erősebb lett a vártnál. Ez erőt adott a dollárnak, az amerikai deviza 1,023-ig erősödött az euróval szemben, ma eddig 0,6%-os erősödést látunk. Ez egyben azt is jelenti, hogy a forint a dollárral szemben jelentősen gyengül, 403 forint 90 fillérbe kerül most a dollár, ami 0,6%-os forintgyengülést jelent ma. Ezzel szemben az euróhoz képest alig van mozgás, egy euró most 413 forint 60 fillérbe kerül.
Továbbra is egy helyben toporog a forint
A dollárral szemben 401,4 körül, az euróval szemben 413,5 környékén oldalaz a forint órák óta.
414 alatt oldalazok a forint
A reggeli rövid erősödést követően 414 alatt talált stabilitást a forint egyelőre. Egyértelműen mindenki a ma délutáni amerikai munkaerőpiaci adatokra vár.
Gyengülésnek indult a dollár, a forint köszöni szépen
Gyengülni kezdett a dollár az euróval és a japán jennel szemben is.
Emiatt a forint 401 alá erősödött a dollárral szemben.
Erősödni kezdett a forint
414,1-ről 413,6-ig erősödött a forint az euróval szemben a 9 órási piacnyitást követően.
Tovább folytatódik a japán jen gyengülése
Az amerikai 10 éves kötvény hozama 4,7% körül van, így a dollár és a japán jen közötti kamatkülönbözet folyamatosan tágul, ami nyomás alatt tartja a jen árfolyamát is. Jelenleg már a 158-at is meghaladja az árfolyam és karnyújtásnyi közelségbe kerülhet a mindenkori 162 körüli csúcs is.
Kétéves mélypontnál billeg a forint a dollárral szemben, kritikusan fontos adatok jönnek
Az amerikai ISM szolgáltatói beszerzésimenedzser index árkomponense jelentős gyorsulást mutatott a keddi adatközléskor, ami az amerikai részvénypiacokon esést váltott ki, a globális kötvénypiacokon pedig szintén eladói hullámot generált, mert
megingott az a hit, hogy a Fed idén tényleg fog-e 3-4 alkalommal kamatot vágni.
Jelenleg a piac inkább csak egy ilyen 25 bázispontos vágásban biztos, és talán lesz még egy lépés.
Emiatt, és a Trump-adminisztráció vámkivetési terveivel kapcsolatos híráramlás továbbra is erős szinteken tartja a dollárt a vezető devizákkal szemben, így a dollár/euró is 1,03 körül stabilizálódott, és a délutáni amerikai adatokig (nem-mezőgazdasági új munkahelyek száma, munkanélküliségi ráta, órabérek alakulása) várhatóan továbbra is inkább oldalazni fog. Közben a befektetők azt is nézik, hogy az amerikai 10 éves államkötvény hozam a mostani 4,70% körülről (ami háromnegyed éves csúcs) merre mozdul el, mert ez alapvetően meghatározza a globális kockázati étvágyat.
Tegnap mindezek mellett is kicsit erősödni tudott a forint az euróval szemben 413 közelébe, de ma reggel már újra 414 közelében látjuk a jegyzéseket.
A forint újbóli kis gyengülése és a dollár kitartó ereje miatt a dollár/forint jegyzések ismét 402,5 körül mozognak a bankközi piacon, azaz továbbra sem tudott érdemben eltávolodni a forint a kétéves mélypontjától, amelyet a minap ért el 405 körüli árfolyamszinten.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ