Kis elmozdulás kedden
Az euróval és a dollárral szemben is csak mérsékelten mozdult el a zárásra a forint a keddi kereskedésben. Az euróval szemben közel két éves mélyponton áll az árfolyam.
Két éves mélypont közelében a forint
Gyakorlatilag stagnál a hétfői záráshoz képest a forint az euróval szemben, ez 414,50-es szintet jelent. A dollárral szemben viszont erősödött egy egységet, így ott 393,60 körül áll a jegyzés.
Két éves mélypont alatt oldalazik a forint
414,5 körül oldalaz a forint az elmúlt egy órában.
Erősödik a forint az amerikai adat után
414,7 közelébe erősödött az euró, miközben az amerikai adatok a vártnál erősebbek lettek.
Továbbra is 415 körül a forint
Az elmúlt egy órában 415 körül állapodott meg a forint az euróval szemben.
Ha bármit kérdezhetnél szakértőktől Magyarország jövőjéről, mi lenne az?
A magyar gazdaság kilátásai rendkívül bizonytalanok, és Donald Trump jövő évi hatalomra kerülése csak még bizonytalanabbá teszi a képet. Jövő hét után viszont tisztábban láthatunk: meghívott szakértőink ugyanis pont a magyar kilátásokat fogják kivesézni Signature klubunkon, ahol te is felteheted kérséseidet. Élj az alkalommal, és regisztrálj mielőbb.
Újra meg van a 415
Ismét 415 a forint az euróval szemben, annak ellenére, hogy a részvényindexek tartják a reggel megszerzett emelkedést és az euró is erősödik a dollárral szemben.
Hogyan alakulhat a forint árfolyama jövőre?
Jövő heti klubeseményünkön arra keressük a választ meghívott szakértőinkkel, hogy Donald Trump hatalomra kerülése hogyan érinti majd a magyar gazdaságot. Ennek keretében érinteni fogjuk a forint árfolyamának várható alakulását. Ne marad le róla, jelentkezz még ma!
Már 414,5 az euróval szemben
Kezd ismét begyorsulni a forint gyengülése az euróval szemben, már 414,5 felett az árfolyam megint.
414 körül állapodott meg a forint
Egyelőre 414 körül mozog a forint az euróval szemben.
Véget ért egyenlőre a forinterősödés
414 közelébe gyengült vissza a forint az euróval szemben, egyelőre úgy tűnik, hogy az erősödés alábbhagyott.
393 alatt a forint a dollárral szemben
Tovább erősödik a forint a zöldhasúval szemben, már 393 alatt jár az árfolyam.
Kevesebb mint 24 óra alatt összeomolhat Európa vezető hatalmának kormánya
A radikális, jobboldali Nemzeti Tömörülés (Rassemblement National, RN) és a baloldali Új Népi Front (Nouveau Front Populaire, NFP) is bizalmatlansági indítványt indít Michel Barnier mérsékelt centrista miniszterelnök kormánya ellen, miután hétfőn parlamenti szavazás nélkül fogadták el a társadalmi biztosítási költségvetést 2025-re. Az új kormány várhatóan simán elbukik az indítványon, ami fokozhatja az országot sújtó politikai káoszt.
Ugrott a decemberi kamatcsökkentés Törökországban?
A vártnál kisebb mértékben csökkent a török infláció novemberben. Az elemzők 46,6%-ra számítottak, de végül 47,1% lett. Korábban azt mondta a jegybank, hogy további javulást kell látni az inflációban a kamatcsökkentési ciklus folytatásához. A mostani adat mellett lehet, hogy mégsem fér bele a kamatcsökkentés decemberben.
Megrántották a forintot a kétéves mélypontról
Még tovább erősödött a forint az euróval és a dollárral szemben előző posztunk óta: előbbivel szemben már 414 alá bukott az árfolyam, utóbbival szemben 393 közelébe süllyedt a kereskedés.
Picit visszaerősödött a forint, segített a dollár gyengülése
A délelőtti kereskedésben kicsit gyengült a dollár az euróval szemben 1,0490-ről 1,0520-ig, és ennek segítségével a forint is erősödni tudott kicsit az euróval, illetve a dollárral szemben. Előbbi esetén az új kétéves forintmélypontot jelentő 415,3-ról mostanra 414,3 körülig ereszkedett az árfolyam, utóbbi esetén 395 felettről 394 alá buktak mostanra a jegyzések a bankközi piacon.
415 alatt a forint
414,7-ig erősödött a forint az euróval szemben.
A forint a második legjobban szenvedő deviza eddig az utolsó negyedévben
A forint euróval szembeni árfolyama idén sokáig egy már-már unalmasnak tűnő kereskedési sávban mozgott, stabilan. Szeptember végén viszont megváltozott valami, és a hazai fizetőeszköz leértékelődése begyorsult. Olyannyira, hogy vizsgálódásunk szerint az idei utolsó negyedév eddig eltelt két hónapjában a második legnagyobb veszteséget szenvedte el az euró ellenében. De lényegében minden fizetőeszközzel szemben veszít értékéből, legyen az lengyel zloty, cseh korona, román lej, vagy a török líra, egy devizát kivéve. Mutatjuk, miért történik mindez, és egyáltalán véget érhet-e ez a folyamat.
Gyengülésnek indult a dollár
Az euró a mai nap már 0,2%-ot erősödött a dollárral szemben, emiatt a forint árfolyama már 394,5 alatt jár a dollárral szemben.
415,4 közelébe gyengült a forint
Tovább folytatódik a forint gyengülése az euróval szemben. Már 415,4 körül jár az árfolyam, miközben az euró erősödik a dollárral szemben és az európai piaci hangulat is kedvező.
Megjött a GDP-adat: így került recesszióba Magyarország
A harmadik negyedévben 0,7 százalékkal csökkent a magyar gazdaság teljesítménye az előző negyedévhez viszonyítva - tette közzé a Központi Statisztikai Hivatal. A kiábrándító adat megegyezik az egy hónapja, előzetesen közölt számmal, ma viszont a részletes GDP-adatközlésből már azt is láthatjuk, hogy mi okozta a várakozásoknál is sokkal rosszabb teljesítményt.
Egyelőre az euró tartja magát a dollárral szemben
Tegnap nagyon csúnya napja volt az eurónak, de a mai nap egyelőre még tartja magát. Érdekesség volt, hogy miközben az euró szenvedett, az európai részvénypiacok végül emelkedésben zárták a napot.
Ma is nehéz nap várhat a forintra, reggel már erősödik a dollár
A reggeli órákban 415 körül oldalazott a forint árfolyama az euróval szemben.
Ugyan az európai tőzsdeindexek emelkedtek tegnap és a francia költségvetéssel kapcsolatos kockázatokat lerázták magukról, ez egyelőre még nem érződik a forint árfolyamán.
A bejövő adatokat tekintve fél 9-kor a magyar GDP második becslése lehet érdekes, ahol részletesen betekintést kapunk a GDP komponenseinek alakulásába is. Délután pedig amerikai munkaerőpiaci adatok érkeznek, amelyre akár nagyobbat is mozoghat a dollár.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Rég nem látott pofont kaphat a magyar gazdaság
Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy a Fitch hitelminősítő intézet a hét második felében milyen döntést hozhat Magyarország besorolásáról, miután a Moody’s ugyan nem rontott az osztályzatunkon, de a gazdasági kilátásainkat stabilról negatívra módosította. Vendégünk Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője volt. A második részben a vasárnapi romániai parlamenti választások eredményeit és lehetséges következményeit elemeztük Vígh Emesével, a Transtelex vezető szerkesztőjével.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ