Továbbra is 410 felett a forint
Nem mozdult jelentősen az este folyamán a forintárfolyam a bankközi piacon: 410,3 környékén mozog a jegyzés az euróval szemben.
410 felett még mindig az euró
Az elmúlt két órában először egy nagyobb erősödött, majd az utóbbi percekben kissé gyengült a forint, így jelenleg 410,4 forintnál jár az euró árfolyama. Egy dollárért 385,4 forintot kérnek a bankközi piacon.
411 felett az euró
Nem áll meg a forint gyengülése, már 411 felett az euróval szemben.
Új napi csúcsra gyengült a forint az euróval szemben
Közel 1%-kal gyengült ma a forint az euróval szemben, már 410,8 körül az árfolyam.
Az amerikai piacnyitás után újra gyengül a forint
Már is ismét 410 felett jár a forint az euróval szemben.
409 közelébe erősödött vissza a forint
Az amerikai piacnyitás előtti percekben már 409 közelébe erősödött vissza a forint az euróval szemben.
410 forint környékén az euró
Az euró árfolyama 409,5 és 410 forint körül ingadozik, de korábban járt 410,7 forint közelében is.
Mérsékelten emelkedtek a magyar kötvényhozamok
A forint esésével párhuzamosan 10-12 bázisponttal emelkedtek ma a 3 éves és hosszabb futamidejű magyar államkötvények hozamai az ÁKK által percekkel ezelőtt közzétett másodpiaci referenciahozamok alapján.
Már 410,6 a forint
Rövid idő alatt 0,4%-ot gyengült a forint délután fél kettő óta.
Történelmi mélypont a zlotyval szemben is
A mai nap már közel 0,3%-ot gyengült a forint a lengyel zlotyval szemben.
Már 1,5% feletti a gyengülés a dollárral szemben
A mai nap a dollár index 0,6%-ot erősödött, így a forint-dollár kereszt nagy ütést kapott ma, 1,6%-ot gyengült a magyar fizetőeszköz a dollárral szemben.
Már 410 felett a forint
A mai nap már közel 0,9%-ot gyengült a forint az euróval szemben és már 410 felett az árfolyam.
409 forint felett az euró
Az euró kora délután 409,2 forint körül forog. A hazai fizetőeszköz közel 2 egységgel gyengült az euróval szemben.
Nem talál erőt a forint
Egy gyengébb visszaerősödéssel a forint egészen 408,8-ig ereszkedett az euróval szemben, de aztán újra 409 környékén ingadozott a váltás.
Tovább erősödik a dollár az euróval szemben
Nem áll meg a dollár erősödése, már 0,5%-ot gyengült az euró a dollárral szemben a mai nap folyamán.
409,5
A forint gyengülése folytatódott délelőtt, így 12 órára már a 409,5-ös szintig is felszökött az euró, ahonnan visszakorrigált valamivel 409 alá.
A dollár esetében 383,998 jelenti eddig a napi mélypontot, ami továbbra is 23 havi csúcs.
Már 408,7 felett is járt a forint
Tovább folytatódik a forint gyengülése és már a 408,7 felett is járt a forint.
408,5 a fontos ellenállás
Az euró egyelőre nem tud a 408,5-ös szint fölé erősödni, a forint most innen egészen 408,3-ig tudott korrigálni.
Egyelőre mozdulatlan az ausztrál dollár
Pénteken Kína újabb fiskális programot jelentett be, de ez nagy csalódás volt a piacnak. A piac új fiskális csomagra számított, azonban csak az önkormányzatok adósságát cserélte le a kínai vezetés alacsonyabb kamatozásúra. A hír után nagyot esett a kínai tőzsde és a réz is, míg az ausztrál dollár 1,5%-ot gyengült a dollárral szemben.
A mai nap egyelőre az ausztrál dollár mozdulatlan, a réz már 0,5%-os pluszban.
Trump miatt szenved a mexikói peso is
0,6%-ot gyengült a mexikói peso a dollárral szemben. Trump elnök kereskedelempolitikájának Kína mellett az egyik legnagyobb vesztese Mexikó lehet, ennek köszönhető a mai gyengülés is.
Folytatódik a japán jen gyengülése
A mai nap 0,7%-ot gyengült a japán jen a dollárral szemben. A gyengülés mögött elsősorban a Donald Trump elnökké választása utáni újrapozícionálások állnak. A magasabb vámok, a költségvetési lazítás mind a dollár malmára hajtják a vizet.
Eddig tartott a forinterősödés
Már újra 408,4 a forint árfolyama az euróval szemben.
Már a Trump-győzelem utáni szintnél is erősebb a dollár
Ahogy szerdán biztossá vált, hogy Donald Trump lesz újra az Egyesült Államok eszköze, a dollár nagyon elkezdett erősödni az euróra. Most hétfőn pedig már az addigi legerősebb szintnél is jobban áll a zöldhasú. Mindez rossz hír a forintnak, amely az eurót követve gyengülhet tovább.
A dollár újabb csúcson
2022 decembere óta nem látott szintre, 382,5-ig gyengült a forint a dollárhoz képest. Az amerikai valutánál még kitart a Trump-rally.
Az euróval szemben is folytatódik a forint szenvedése, most már a napi mélypontot jelentő 408,5-ös szintet közelíti a váltás.
408 körül az árfolyam
A forinterősödést elsőre a 408-as szint állította meg az euróval szemben.
Az euró is újra gyengülget a dollárhoz képest, 1,069-ről fordult le a váltás.
EKB-tag figyelmeztetése: Exportorientált országok kerülhetnek hátrányba
Decemberben kamatcsökkentésre van esély, bár ez még nem biztos – mondta Robert Holzmann, az Európai Központi Bank kormányzótanácsának kifejezetten szigorításpártiként ismert osztrák tagja. Emellett aggodalmát fejezte ki Trump tervezett vámintézkedései miatt, amelyek szerinte veszélyeztethetik a globális kereskedelem fejlődését, különösen az exportorientált országok, például Ausztria számára.
Érkezik a 2025-ös költségvetés, élőben beszél Varga Mihály
Fél évvel elhalasztotta a kormány a 2025-ös költségvetés beterjesztését, ami hétfőn vált így effektívvé. Ugyanis Varga Mihály pénzügyminiszter ma 10 órakor adja át a törvényjavaslatot az Országgyűlésnek. Az eseményről élőben tudósítunk.
408 alá erősödött a forint
9 után nem sokkal erősödni kezdett a forint és már 408 alatt jár az euróval szemben.
408,5-nél talált fogódzót a forint
Az első gyengülést egyelőre megfogta a 408,5-ös szint az EURHUF árfolyamnál, de kérdés, hogy a további dollárerősödésre az euróval szemben hogyan reagál majd a kurzus.
Gyorsan gyengül a forint
Az általános volatilitás, amelyet már az amerikai elnökválasztás is láthattunk a piacon, ismét a forint ellen hat, amit leginkább a dollár erősödése okoz: a reggeli átmeneti korrekció után gyorsan megindult felfelé az euróárfolyam, már 408,3 felett jár a váltás.
Az erős formában lévő dollár pedig továbbra is szakítja le a forintot, most már 382-ig ment fel a kurzus.
A Fed döntéshozója szerint az infláció még nem tűnt el
A Fed Kormányzó Tanácsának tagja szerint az amerikai gazdaság vártnál erősebb növekedése miatt valamivel kevesebb kamatcsökkentésre lehet szükség, de decemberben még elképzelhető a kamatcsökkentés. Az új elnök gazdaságpolitikájáról csak annyit mondott, hogy még korai bármit mondani azzal kapcsolatban, hogy milyen hatása lehet a növekedésre és a költségvetési hiányra.
Akkora Kína kereskedelmi többlete, hogy ezt Trump elnök sem hagyhatja szó nélkül
Csak az export volumennövekedése tartja életben a kínai növekedést, annak ellenére, hogy a hatóságok egyre inkább a fogyasztást próbálják meg élénkíteni. Kína túl nagy kereskedelmi többlete már most aggasztja az ország kereskedelmi partnereit, többek között az USA-t is. Donald Trump elnöknek ez később kiváló hivatkozási alap lehet a vámok kivetésére.
Mozgalmas hét kezdődött: merre mozdulhat a forint?
A múlt heti mozgalmas események hatására jelentős mozgások voltak a forintban, 412-ig gyengült a magyar deviza az euróval szemben. A hét második felében aztán váratlan erősödés volt, 404-ig is elment a jegyzés, majd innen visszagyengült 407-408 környékére. Ezt a hetet is itt kezdi a forint, hétfő reggel 407 forint 50 fillérbe kerül az euró.
A forint mozgását múlt héten elsősorban a nemzetközi folyamatok mozgatták. Lezajlott az amerikai elnökválasztás, amelyen Donald trump republikánus exelnök nyert. A várakozásoknak megfelelően Trump győzelme dollárerősödést és forintgyengülést hozott, ennek a korrekcióját láttuk a hét második felében. A Fed kamatdöntése viszont nem hozott jelentős mozgást.
A dollár az euróval szemben egészen 1,07-ig ment el.
A várakozások szerint Trump győzelme dollárt erősítő gazdaságpolitikát hoz, ezt árazzák a piacok. Ma reggel minimális dollárerősödést látunk, de nagy mozgás nincs. A dollárral szemben kerek szinten van ma a forint, 380 forintba kerül kereken egy dollár ma.
A héten fontos piacmozgató adatok lesznek, az egyik legfontosabb a magyar inflációs adat lesz. Emellett fontos lesz az amerikai inflációs adat, emellett jön kiskereskedelmi adat szintén az USA-ból. Jerome Powell Fed-elnök beszédet tart a héten, ez is érdekes lehet, a fontkitettséggel rendelkezők pedig a brit GDP-adatokra figyelhetnek.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Sokkhatás után jöhet az újabb erőpróba a forintnak
A héten számos fontos nemzetközi és hazai makrogazdasági adat érkezik, amelyeknek érdemi hatása lehet a piacok viselkedésére és a befektetők gondolkodására. Ezek közül a magyar és az amerikai infláció a legfontosabb, de még akár a kínai gazdaságról is derülhetnek ki érdekességek.
Most lódul meg a magyar infláció
Szeptemberben a jegybank 3%-os céljára süllyedt vissza az infláció Magyarországon. Utoljára 44 hónappal ezelőtt, 2021 elején láttunk ilyet, ám meglehet, egy ideig most megint nem fogunk. Októberben ugyanis a várakozások szerint máris jelentősen, 3,5%-ig ugorhatott a drágulás éves üteme, és decemberig további egy százalékpontot emelkedhet az árdinamika. Az egyelőre bizonytalan, hogy a forintgyengülésnek milyen erős hatása lehet az árakra.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ