Az elemző kiemelte, hogy egyes szektorok különösen jól teljesítettek a választási eredmény ismeretében. Az ipari cégek, a hagyományos energiaipari vállalatok és a bankszektor részvényei jelentős emelkedést mutattak. A JP Morgan például kiemelkedően erős teljesítményt nyújtott. A technológiai szektor nagyvállalatai, mint a Microsoft, Nvidia és Amazon szintén erősödtek, bár nem olyan mértékben, mint a bankszektor. A Teslát Elon Musk kapcsán (a milliárdos fontos támogatója Trumpnak) külön érdemes kiemelni, a cég papírjai is komoly ralit mutattak.
Ezzel szemben olyan szektorok, például az élelmiszeripar (Pepsi, Coca-Cola) és az egészségügyi szektor alulteljesítettek. Az ingatlanpiaci cégek és a lakásépítők részvényei is gyengélkedtek, részben a várható kamatemelkedés miatt.
Cinkotai szerint Trump gazdaságpolitikája fokozhatja az inflációs nyomást, ami magasabb kamatkörnyezetet eredményezhet. Ez kedvezően hathat a bankszektorra, de kihívást jelenthet más területeken. Az elemző rámutatott, hogy Trump
valószínűleg figyelni fog a részvénypiaci teljesítményre és a gazdasági mutatókra, ami befolyásolhatja döntéseit.
A kriptovaluták piacán is változások várhatók, tekintettel Trump korábbi nyilatkozataira a szektor szabályozásával kapcsolatban - tette hozzá.
Összességében Cinkotai Norbert úgy véli, hogy az amerikai részvénypiacok erős teljesítménye dominálhatja a befektetői hangulatot, háttérbe szorítva más eszközosztályok esetleges lehetőségeit.
A műsor meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcasten, a többi nagy podcast platformon, és itt, a cikkbe ágyazott lejátszóban is 10:25 perctől.
A cikk megjelenését a K&H Értékpapír támogatta.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ