Olyan vészjelzés jött a világ túlfeléről, ami a forintot is megütheti
Deviza

Olyan vészjelzés jött a világ túlfeléről, ami a forintot is megütheti

Portfolio
A japán kormány egyre jobban aggódik a jen árfolyama miatt, miután ismét intenzív gyengülésbe kezdett a deviza. Mindez nyomást helyezhet a feltörekvő piaci valutákra, mint a forint.

Kato Katszunobu japán pénzügyminiszter bejelentette, hogy Japán aktívabban figyelik majd a devizapiaci mozgásokat, miután a jen közel három hónapos mélypontot ért el a dollárral szemben. Kato a Washingtonban tartott G20-as pénzügyi vezetők és jegybankelnökök találkozóján közölte: „Egyoldalú, gyors mozgásokat látunk” a devizapiacon, ezért szorosabb figyelemmel kísérik az árfolyamokat, különös tekintettel a spekulatív kereskedésre – írja a Bloomberg.

A jen árfolyama szerdán 153,19 dollárra gyengült, ami július 31. óta a legalacsonyabb szint.

Devizapárok, indexek, árutőzsdei termékek, részvények, CFD-k. Minden, ami a hullámzó árfolyamok kapcsán megdobogtatja egy trader szívét. Portfolio Trader

Noha a japán valuta még mindig távol van az idén júliusban elért 38 éves mélypontjától, amikor majdnem 162-re esett, a jen hirtelen zuhanása ismét aggodalmakat váltott ki a pénzügyminisztériumi árfolyam-intervencióval kapcsolatban.

Szakértők szerint a jen árfolyama kulcsfontosságú tényező lehet a japán jegybank (BOJ) következő kamatemelésének időzítésében, melyre a legtöbb közgazdász decemberben vagy januárban számít. A valuta értéke Kato megjegyzései után 152,40 körül mozgott csütörtök reggel Tokióban.

Az elemzők úgy vélik, hogy egy esetleges intervenció akkor következhet be, ha a jen eléri a 160-as árfolyamot a dollárral szemben. Az intervenció előtt azonban valószínűleg kivárják a közelgő japán általános választások és az amerikai elnökválasztás eredményeit.

A japán jen gyengülése hatással lehet az olyan feltörekvő piaci valutákra, mint a magyar forint. Amikor egy globálisan fontos valuta, például a jen veszít értékéből, az a befektetők figyelmét a stabilabb devizák, például az amerikai dollár felé tereli. Ez a folyamat gyakran nyomást gyakorol a kisebb, sebezhetőbb valutákra, különösen azokban az országokban, amelyek nagy külső adóssággal rendelkeznek.

A forint ilyen helyzetben további gyengülést szenvedhet el, különösen ha a befektetők kockázatkerülő magatartása fokozódik a jenhez kapcsolódó piaci bizonytalanságok miatt.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Zuhan az állampapírok kamata – Mutatjuk, mibe érdemes most befektetni!
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.
Banking Technology 2024
2024. november 5.
Graphisoft - Portfolio Construction Technology & Innovation 2024
2024. november 27.
HR (R)Evolution 2024 - Powered by Prohuman & Pénzcentrum
2024. november 13.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet
forint