A forint múlt kedden, május 28-án, átmenetileg még 383 alatt is járt az euróval szemben, azaz négyhavi csúcsra ért, tegnap este viszont már 393 felett mozgott az árfolyam úgy, hogy az euró/dollár árfolyam közben kicsit emelkedett (a dollár gyengülése rendszerint jót szokott tenni a feltörekvő piaci devizák között a forintnak is), és a vezető amerikai részvényindexek is történelmi csúcsközelben hullámoztak.
A fentiekkel párhuzamosan a kockázati étvágy egyik fontos indikátoraként a 10 éves amerikai kötvényhozam 4,6% körülről 4,3% közelébe süllyedt, amely mellett a rövid távú kamatvárakozásokra jóval érzékenyebb 2 éves amerikai kötvényhozam 5% közeléből 4,75% körülig süllyedt. Mindezek mellett a 3, 6 és 9 hónap múlva induló 3 hónapos magyar határidős kamatláb-megállapodások minimálisan süllyedtek, illetve amint megírtuk: 383 körül húzódott egy fontos emelkedő trendvonal, és ebbe beleütközve látványosan lepattant róla a forint.
Az egy hét alatt bekövetkezett 10 egységnyi forintesést a fenti tényezők összességében nem magyarázták meg, így azt is végig gondoltuk, hogy milyen további tényezők szólhattak még az esés mellett, de ezek sem tűntek túl meggyőzőnek:
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Figyelemre méltóan nagyot gyengült a forint május 29. óta
- Összeszedtünk néhány tényezőt, ami végül gyenge érvnek tűnt számunkra
- Körbe kérdeztünk a piacon, hogy ki mit látott, illetve ki mit gondol az esés háttereként
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!