Amint múlt heti technikai, illetve hétfő reggeli fundamentális elemzésünkben megírtuk: több tényező együttese hatására komoly esést szenvedett el a forint a múlt héten.
A Fed és az EKB felőli újabb kamatemeléssel kapcsolatos jelzések, illetve az MNB folytatódó kamatvágásai, valamint a jogállamisági jelentés miatt még inkább kérdéses EU-s forráslehívásunk együttesen megviselték a forintot, és a pénteki S&P hitelminősítés előtti óvatossági pozíciózárások is gyengíthettek rajta.
Aztán pénteken a vártnál gyengébb amerikai munkaerőpiaci adat hatására beesett a dollár, ez pedig pont kapóra jött a forintnak, amely az akkor már 389 körül mozgott az euróval, illetve 357 körül a dollárral szemben. Mindkét szintnek van jelentősége, amint azt az alábbi technikai elemzésünkben bemutatjuk. Nem véletlenül ezek közeléből indult el a forinterősödés, ami hétfő délutánra egészen tekintélyesre sikeredett amellett, hogy az MNB egynapos betéti kamata még mindig 16%. Ez azért igencsak magasnak számít még mindig a feltörekvő piaci univerzumban, és védőernyőt jelent a forintnak a hirtelen jött viharok során is, illetve újbóli beszállásra késztethetett egyes carry trade befektetőket a gyors hozam reményében.
Miről szól ez az elemzés?
- Összefoglaljuk, hogy mik lehetnek most a gyors visszaerősödés mögötti főbb tényezők.
- Bemutatjuk a napos és hetes EURHUF grafikonon, hogy hol lehetnek a főbb támasz szintek az erősödés során.
- Az USDHUF hetes grafikonon is bemutatjuk, hogy melyik támasz szintekre érdemes most figyelni.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!