Emelkedő infláció, uniós források: maradtak még kockázatok
A várhatóan tovább erősödő infláció és az uniós forrásokkal kapcsolatos bizonytalanságok miatt rövidtávon korrekció jöhet a forint árfolyamában az utóbbi hetek erősödése után – olvasható a SocGen friss elemzésében. A következő időszakban ez lehet a két legfontosabb kockázat, amiknek még el kell tűnnük ahhoz, hogy a forint erősödhessen.
A monetáris politika oldaláról az MNB októberi jelentős, 500 bázispontos kamatemelése után egyre inkább a lazítás felé mutatnak a piaci várakozások. Sokan azt gondolták, hogy november elején, amikor a feltörekvő piacokon javult a hangulat, az MNB is kamatot fog vágni csökkentve a különbséget az irányadó ráta és az alapkamat között, azonban ez nem történt meg. A jegybank legfrissebb kommunikációja szerint addig nem is várható változás a 18%-os irányadó kamatban, amíg nem látnak tartós és folyamatos javulást a kockázati étvágyban – írta az elemzésben Marek Drimal, a SocGen régiós szakembere.
Az elemző szerint egy ideig nem is fog kamatot vágni az MNB, az óvatosság jegyében 2023 első negyedévének végéig fenntarthatja a 18 százalékos irányadó rátát. Ennek oka, hogy a Fed kamatemelése várhatóan még folytatódik az év elején is, a magyar infláció február-március előtt nem fog tetőzni, illetve bizonytalan az uniós források sorsa továbbra is.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!