Múlt héten többször felhívtuk rá a figyelmet, hogy szokatlanul szűk sávba szorult a forint az euróval szemben 357-360 körül és furcsa módon minden forintgyengülési kísérlet elakadt a 359,5 körüli zónában. Aztán amint a múlt héten egyre világosabbá vált, hogy a koronavírus-járvány itthon is berobbant és sajnos nem lehetett már kizárni az újabb gazdasági korlátozó intézkedéseket, annak minden kárával együtt, úgy kezdett esni a forint is egy egyébként is borongósabb nemzetközi befektetői környezetben.
Ezt részben az inflációs aggodalmak miatti fejlett piaci kötvényhozam emelkedés mozgatott, ami szűkítette a forinteszközök által kínált hozamfelárat, így ez is aláásta a forint erejét.
A forint csütörtökön tartósabban a 360 feletti tartományba gyengült az euróval szemben, 362 közelében zárt, aztán pénteken kissé tovább gyengült, ma pedig további forintesés bontakozott ki, főként a délutáni órákban. A jegyzések kora estére elérték, majd átlépték a 364-es szintet is.
Miről szól ez a cikk?
- Összefoglaljuk, hogy melyek voltak a főbb fundamentális okok a forint néhány napja elindult, egyre látványosabb gyengülésében.
- Miután fontos technikai szinteken jutott át az EURHUF, több elemzési módszerrel rámutatutnk, hogy most milyen szinteket érdemes figyelni.
- A 370 feletti zónában is kerestünk egy fogódzót, ha tesztelné ezt a tartományt az árfolyam.
- Az USDHUF-ban is megvizsgáltuk, hogy milyen szintekre kell most figyelni, miután kilépett az árfolyam egy három hónapja kialakult kereskedési sávból.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!