Donald Trump megválasztott amerikai elnök a Biden-kormány távközlési politikáját és a nagy technológiai vállalatokat bíráló Brendan Carrt nevezi ki a Szövetségi Hírközlési Bizottság (FCC) elnökévé. Carr eddig is az FCC tagja volt, Trump az első elnöksége idején, 2017 januárjában nevezte ki, azelőtt pedig a telekommunikációs bizottság jogi tanácsadójaként szolgált öt évig.
Pete Hegseth, akit Donald Trump megválasztott amerikai elnök a védelmi miniszteri posztra jelölt, szexuális zaklatási ügybe keveredett 2017-ben - derítette ki a Washington Post. Hegseth ügyvédje azt közölte, a Fox News műsorvezetője azért fizetett egy őt zaklatással vádoló nőnek, hogy az ne perelje be őt.
Noha hagyományosabb kinevezetteket is kerített, Donald Trump megválasztott amerikai elnök több vitatott előéletű személyt jelölt kulcsfontosságú kormányzati pozíciókra. A főként vakcinakritikus megjegyzéseiről elhíresült Robert F. Kennedy Jr. az egészségügyért, egy kiskorú lány ellen elkövetett állítólagos szexuális visszaéléssel gyanúsított Matt Gaetz az igazságügyért, míg a korábbi demokrata elnökjelölt-aspiráns, Tulsi Gabbard (címlapunkon) a hírszerzésért felelhet. A Reuters beszámolója szerint Gabbard kinevezése "sokkolta" a nemzetbiztonsági elitet.
A Politico értesülése szerint Donald Trump megválasztott amerikai elnök Robert F. Kennedy Jr.-t szemelte ki az egészségügyi és humánminisztérium vezetői posztjára. A lap egy, az ügyet közvetlenül ismerő forrásra hivatkozva közölte az információt csütörtökön.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök tegnap bejelentette, Matt Gaetz floridai képviselőt fogja jelölni az igazságügyi miniszteri, illetve az azt magába foglaló szövetségi főügyészi pozícióra. A vitatott múltú politikus kinevezése, aki ellen etikai vizsgálat is folyamatban volt, nemcsak a demokraták körében, hanem Trump pártjában is visszatetszést váltott ki, és erősen kérdőjeles, hogy a szenátus rá fog-e bólíntani.
A másodjára is megválasztott Donald Trumppal kapcsolatban alig voltak konkrétumok, hogy kik lehetnek a majd a kabinetjében. Alig egy héttel a győzelme után már több név is kiderült, ma pedig továbbiakkal folytatódott a sor.
Donald Trumpot jól ismerő források szerint az Egyesült Államok frissen megválasztott elnöke várhatóan megpróbálja majd megakadályozni a TikTok Joe Biden által kezdeményezett jövő évi amerikai betiltását. A ByteDance által üzemeltetett népszerű közösségi média alkalmazásnak januárig kell új, nem kínai székhelyű tulajdonost találnia, különben egy idén áprilisban elfogadott törvény értelmében be kell fejeznie a működést az Egyesült Államokban - írta meg a Washington Post.
Donald Trump bejelentette, hogy Mike Huckabee volt arkansasi kormányzót jelöli az Egyesült Államok izraeli nagykövetének.
A veterán befektető, John Paulson bejelentette, hogy nem pályázik Donald Trump leendő kormányának pénzügyminiszteri posztjára - számolt be a Wall Street Jorunal.
A Decision Desk HQ előrejelzése szerint a Republikánus Párt hétfőn megszerezte 218. képviselői helyét az Egyesült Államok Kongresszusának alsóházában, ezzel a szenátus után a 435 fős képviselőházban is ők adják a többséget. Donald Trump elnökválasztási győzelmével mindez azt jelenti, hogy a republikánusok irányíthatják az amerikai szövetségi kormányzat végrehajtó és törvényhozó ágát is.
Jamal Simmons, Kamala Harris amerikai alelnök egykori tanácsadója a CNN adásában arról beszélt, Donald Trump megválasztását követően Joe Bidennek le kellene mondania az elnökségről, hogy Harris mégis átvehesse az Egyesült Államok vezetését, még ha csak rövid időre is - írja a Hill.
Már az első ciklusa alatt is folyamatosan támadta a jegybankot Donald Trump. A második ciklusában már övé a Szenátus és a Képviselőház is. Vajon kihasználja a lehetőséget, hogy precedenst teremtve csorbítsa a jegybank függetlenségét? Egy ilyen lépés példa nélküli lenne és még a távoli országok lakossági megtakarításaira is hatást tudna gyakorolni. Mutatjuk, mik a kilátások és a következmények.
Donald Trump bejelentette, hogy sem Nikki Haley volt republikánus elnökjelölt, sem Mike Pompeo korábbi külügyminiszter nem kap felkérést az új kormányba.
Donald Trump újabb fontos győzelmet aratott, miután a legfrissebb előrejelzések szerint a republikánus jelölt Arizona államban is diadalmaskodott, ami jelentősen megerősíti pozícióját az elektori kollégiumban.
A tegnapi nappal pont került a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldőlt, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak fogják hívni. Trump hatalmas lendülettel indult: behúzta Észak-Karolinát és Georgiát is, magyar idő szerint szerda reggel pedig Pennsylvaniát is megnyerte, ezzel győzött a választáson. Később az összesítés alapján világossá vált: Trump minden billegő államot megnyert. Úgy néz ki, a szövetségi törvényhozásban is többsége lehet a Republikánus Pártnak, a szenátusban legalábbis biztosan. A képviselőházi erőviszonyok nagy eséllyel a híresen lassan számoló Kalifornián múlhatnak. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.
Donald Trump elkezdte előkészíteni az elnöki adminisztrációjának összeállítását - közölte a november 5-én elnökké választott republikánus politikus hatalomátvételért felelős szervezete, a Trump Vance Transition (Trump Vance Átmenet) csütörtökön. Donald Trump a következő hetekben ki fogja választani azokat, akikkel elképzeli a világ elsőszámú hatalmának irányítását.
A kifizetett összegről is beszámoltak.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Meglepő döntést hozott a polgármester.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
Első körben 60 ezerről 106 ezerre emelkedik a mentesülő összeg.
Oroszország felkészült.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?